Czasem te proste i skuteczne metody są najlepsze dla naszej skóry. Skóra wypoczęta wygląda o wiele młodziej. Na wiosnę warto trochę odmienić swoją twarz i zregenerować się.

Kilka porad jak wyglądać młodziej z użyciem różnych pomysłowych rad:

  • usuwanie zmarszczek po przez masaż – wieczorem warto usiąść nawet przed tv i pogłaskać troszkę skórę kulistymi ruchami i na sam koniec poklepać, kierując się od dołu do góry. Przy tych czynnościach nie omijajcie podbródka, ponieważ on też jest ważny. Masaż tego typu, wykonywany regularnie wygładza zmarszczki. Można wykonywać to po umyciu twarzy na sucho lub z kremem.
  • witamina A w postaci maści likwiduje kurze łapki– wystarczy kupić maść z witaminą A np. maść oczna. Jest to niby preparat stosowany do oczu, ale idealny także pod oczy. Najważniejsze jest to, że nie podrażnia, wygładza i spowalnia starzenie. A koszt naprawdę nie duży.
  • żel do higieny intymnej do twarzy– żel typowo do higieny intymnej są lekko kwaśne i mają substancje łagodzące i nawilżające a więc nie podrażnią naszej skóry. Najlepiej sprawdza się typowo hipoalergiczny żel bez zapachu.
  • mleczko do usuwania makijażu– jak malujesz się mocno to na pewno sprawdzi się dobrze olej kokosowy zamiast mleczka. Wystarczy, że nasączysz wacik wodą ciepłą i dodasz olejku i przyłożysz do powiek i bez pocierania usunie makijaż.
  • szybki i efektowny makijażRzęsy -jak chcesz mieć lepiej podkręcone a suszysz włosy to podsusz rzęsy także, a po nadaniu tuszu będą bardziej podkręcone. Kredka do oczu– jak masz zamiar strugać kredkę to włóż ją na 15 minut do zamrażarki, w ten sposób nie będzie ona miękka i nie będzie przyklejać się do strugaczki. Szminka– często nadmiar szminki widnieje na zębach lub szklance. Warto po naniesieniu szminki włożyć chusteczkę higieniczną pomiędzy usta i zrobić dzióbek. Nadmiar szminki zostanie na chusteczce.

To tylko kilka fajnych sposobów na połączenie dobrego wyglądu z podobnym wykorzystaniem kosmetyków. Może na waszą skórę też będą działać piorunująco.