Masaże twarzy różnego rodzaju odmładzają skórę. Wystarczy wykonywać go na wieczór, a efekty zobaczysz już po miesiącu czasu. 

Podczas masowania pobudzasz krążenie krwi w skórze, dzięki czemu do komórek dociera więcej substancji odżywczych. Każdego dnia staje się bardziej rozświetlona, młodsza i jędrniejsza. Podczas takiego masażu możesz się zrelaksować przy dobrej muzyce. Wykonywać go możesz na leżąco lub siedząco.

Przed wykonaniem masażu oczyść dokładnie cerę. Nabierz na palce trochę olejku lub kremu na noc i nałóż na twarz. Głaszcz delikatnie cerę i oklepuj skórę według wskazówek niżej. Zajmie Ci to chwilę, a efekt naprawdę jest świetny.

W kilku krokach odmłodzenie:

  1. Zacznij masaż szyi i podbródka. Szyję głaszcz od dołu do góry. Podbródek masuj wierzchem obu dłoni, przesuwając je z boku na bok. Na koniec oklep palcami. Usta zaś rozcieraj od środka dolnej do środka górnej wargi.
  2.  Policzka wymasuj kolistymi ruchami. Palce przesuwaj w trzech kierunkach: do płatków uszu, potem do górnej części uszu i na końcu skroni. Podnoś przy tym delikatnie skórę. Masaż zakończ uciskając zagłębienie na skroniach.
  3. Okolice nosa najpierw gładź boki, zaczynając od dołu i kończąc między brwiami. Potem przesuwaj palec wskazujący i środkowy po grzbiecie nosa. Wykonuj to raz jedną ręką raz drugą. Na koniec zrób kilka kółek na skrzydełkach.
  4. uciskając okolice oczu serdecznym palcem, pomoże opóźnić pojawienie się kurzych łapek. Zacznij od wewnętrznego kącika, a potem przejdź do górnej powieki. Na dole masuj w odwrotnym kierunku. To wszystko ujędrnia i zapobiega obrzękom porannym.
  5. Czoło masuj, przesuwając palce od środka na boki. Możesz wykonywać to po linii prostej lub wykonując koła. Potem wymasuj skronie i uciśnij zagłębienia. Na koniec zamknij oczy i całą twarz oklep palcami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments