Po ciężkich warunkach zimowych nasza skóra jest szara i zmęczona. Warto pomóż naszej cerze zlikwidować wszystkie nie doskonałości i ją ożywić na wiosnę.

Cztery sprawdzone kroki do odnowy cery po ziemie:

  • piling – ten zabieg odświeża naszą skórę. Zbyt gruba warstwa źle odbija światło. Często przez to wygląda na zmęczoną i matową. Aby, tak nie było należy wykonywać regularny piling. Jak często podrażniona jest Twoja skóra to użyj do tego zabiegu pilingu enzymatycznego. Nie wciera się go w skórę lecz nakłada i zmywa po jakimś czasie. Najbardziej skuteczne są pilingi z kwasami np. mlekowym, migdałowym, glikolowym. Dobrze rozświetlają, wygładzają i odmładzają.
  • serum- nakładanie serum pomaga w pobudzeniu skóry. Używaj go rano i wieczorem a skóra szybka odzyska formę. Serum zawiera najczęściej silnie skoncentrowane składniki, które działają szybko. Warto na serum jeszcze założyć krem, aby uzyskać dobrą ochronę skóry. Najlepiej krem i serum z tej samej firmy. Warunek ten jednak nie jest konieczny, ponieważ można także nakładać serum odmładzające a potem kremu nawilżającego.
  • krem – energetyzujący krem, aby lepiej nawilżyć cerę. Skóra promienna to dobrze nawilżona, a więc przed położeniem makijażu warto ją wysmarować kremem dostosowanym do wieku. Dobrymi kremami są te z koenzymem Q10, ponieważ ten składnik neutralizuje wolne rodniki. Skóra w ten sposób ma szansę wytworzyć więcej energii, czyli jest jędrniejsza. Warto używać kremu z pigmentami rozświetlającymi.
  • na noc– regeneracja odbywa się zaś w nocy. Warto używać na noc dobrego kremu, ponieważ w nocy pochłania najwięcej składników odżywczych. Sprawdzają się najlepiej kremy z retinolem, bo przyśpiesza regenerację tkanek, rozjaśnia i rozświetla. Dodatkowo można dwa razy w tygodniu użyć na noc kremu w postaci maski. Nakładasz na noc a zmywasz rano.

Na naszym rynku jest wiele produktów, które są warte uwagi, podczas takiej pielęgnacji. Każdy wybierze pewnie coś innego, oby dobrze były dobrane do wieku.