Każda kobieta wie, że nasza skóra podczas zimy jest bardziej narażona na złe warunki atmosferyczne niż w lecie, dlatego powinniśmy o nią lepiej dbać. Dłonie nie powinny być wysuszone, buzia spieczona a skóra na ciele spięta. 

Każdego ranka powinniśmy nakładać na twarz odpowiedni krem, ponieważ podczas zmiany temperatury skóra źle reaguje i staje ona się spieczona, sucha i spięta. Do cery suchej, wrażliwej i dojrzałej proponuję kremy tłuste lub półtłuste. Do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej czyli z problemami, polecam kremy na zimę z lipidami a także niektóre kremy półtłuste. Zimą także najlepiej nakładać na twarz fluidy bogate w składniki odżywcze, które dodatkowo będą chronić twarz przed mrozem.

Często podczas mrozu i wiatru łzawią nam się oczy, dlatego takim osobą polecam przed wyjściem użycie kropelek do oczów nawilżających. A także bardzo pomagają nawet podczas prowadzenia samochodu okulary przeciwsłoneczne w czasie zimy, które także zapobiegają łzawieniu oczu.

Zaczerwienia twarzy zaś można usunąć po lekkiej kuracji, do której potrzebujesz ręcznik ciepły kaloryfer i maść łagodzącą na przykład maść nagietkową lub kojącą. Po prostu po przyjściu do domu połóż ręcznik na kaloryferze ciepłym między czasie zrób mały demakijaż a następnie  przyłóż ręcznik do buzi a następnie wysmaruj twarz grubo maścią.

Ważnym elementem twarzy jest nos o który też należy dbać aby nie był czerwony. Dobrze jest przed wyjściem przypudrować go, a podczas smarkania należy użyć delikatnie chusteczek higienicznych aby nie zetrzeć kremu i pudru, który tak naprawdę ochrania nam nosek. A najważniejsze jest to, aby nie zakrywać noska szalikiem, ponieważ wilgoć z wydychanego nosa osiada na skórze i bardzo łatwo o odmrożenia.

Na dłonie podczas zimy powinniśmy nakładać ochronny krem do rąk zimowy lub odżywczy a na noc najlepiej z gliceryną. Fajnym pomysłem w czasie zimy jest ubieranie rękawiczek z jednym palcem, ponieważ nie zaburzają krążenia co zapobiega odmrożeniom.

 

Na pierzchnięcie ust najlepszą metoda zapobiegającą będzie używanie pomadki ochronnej, która natłuszcza usta. Jeżeli wolisz błyszczyki to warto używać gęstych o różnych odcieniach. A co najważniejsze nie oblizujcie ust na mrozie.

Wiem z doświadczenia, bo tez jestem kobietą że każda z nas lubi ciepłą, długą kąpiel, ale podczas zimy powinniśmy unikać takich kąpieli. Taka kąpiel bardzo nam wysusza skórę, zwłaszcza od razu po przyjściu z podwórka. Do kąpieli polecam dodać olejku lub emulsji natłuszczającej.

Jeżeli nas już dopadnie odmrożenie to nie lekceważ tego, ponieważ potem może być jeszcze gorzej, dlatego najlepiej:

* na policzki i nos nałożyć raz ciepły raz zimny kompres z rumianku

* na dłonie masaż lub kąpiel w wodzie z oliwą z witaminą A+E

* na stopy kąpiel w letniej wodzie z solą a potem posmarować kremem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments