Każda z nas by chciała mieć włosy jak marzenie, teraz jest to możliwe, wystarczy odpowiednio zadbać o nie i na pewno się uda. Zła pielęgnacja włosów, świadczy o nas samych. 

Włosy piękne, lśniące i zawsze w dobrej formie zależą od 3 współczynników:

  • nakładanie szamponu
  • nakładanie odżywki
  • nakładanie maski

Szampon to podstawa mycia włosów. Powinniśmy myć włosy dokładnie dwa razy podczas jednego mycia. W ten sposób oczyścimy dokładnie tłuszcz i zanieczyszczenia. Nabierz na dłonie trochę szamponu i wymieszaj z wodą i nałóż na włosy. Kosmetyk w ten sposób lepiej się nakłada. Wmasuj go w skórę w głowy, ponieważ ona najbardziej potrzebuje oczyszczenia, a potem same końce. Unikaj, przy tym mocnego pocierania, ponieważ łatwo mokre pasma uszkodzić.

UWAGA! Nie przesadzaj z ilością szamponu, ponieważ trudno go potem spłukać. Wystarczy mała zakrętka od szamponu na średniej wielkości.

Odżywka to następny krok do pięknych włosów. Nakładaj ją raz w tygodniu na przemian z maską. Czynność tą wykonaj niezbyt blisko skóry głowy, ponieważ będzie się przetłuszczać. Zrób to około 10 cm od skóry głowy. Rób to zawsze po dobrym wyciśnięciu włosów, aby odżywka się nie rozcieńczyła. Wodnista odżywka nie odżywi włosów tak dobrze, jak gęsta.

UWAGA! Po nałożeniu odżywki warto rozczesać odżywkę na włosach cienkim grzebykiem o szerokich zębach. Dzięki temu równomiernie będzie ona rozprowadzona.

Maska to ostatni kro do odżywionych włosów. Nakładaj ją raz w tygodniu na przemian z odżywką. Zbyt często używana maska do włosów może obciążyć włosy i je przetłuszczać. Maskę nakładaj daleko od nasady i zawsze spłukuj ją ciepłą wodą. Na sam koniec polej włosy chłodniejszą wodą, co nada im gładkości i blasku.

UWAGA! Po nałożeniu maski możesz włożyć głowę w foliowy czepek kąpielowy i podgrzać suszarkę. W ten sposób lepiej działa maska na włosy.