Twarz przez okres letni jest pełna sebum. Warto pamiętać, o dokładnej pielęgnacji a do tego także o odpowiedniej ilości używanych do niej kosmetyków. Kilka kroków do idealnej cery to;

  • dobry żel do mycia twarzy
  • mleczko do demakijażu
  • krem odmładzający
  • serum
  • maseczka
  • krem pod oczy

Wszystkie te kosmetyki w odpowiednich dawkach zadziałają idealnie na twarz.

Żel do mycia twarzy najlepiej nanieś na skórę, ale nie od razu spłukiwać. Powinien pozostać na chwilę na twarzy, aby rozpuścić sebum, brud, kurz, który nagromadził się na twarzy. Następnie dokładnie masuj palcami, poszczególne partie twarzy palcami. Do spłukiwania używaj ciepłej ale nie gorącej wody.

UWAGA! Przed nałożeniem żelu możesz rozmasować go na dłoniach, wtedy będzie bardziej rozgrzany i szybciej zacznie działać.

Mleczko do demakijażu najlepiej rozcieńczać wodą. Wystarczy, że wacik delikatnie nasączyć wodą i nałożysz na niego mleczko. W ten sposób łatwiej oczyścisz twarz i zużyjesz mniej kosmetyku.Również możesz zwilżyć twarz rozsmarować mleczko na twarzy i zetrzeć wacikami. Na oczach warto pozostawić kosmetyk dłużej, wtedy szybciej zetrzesz go z powiek.

UWAGA! Oczy najlepiej przecierać w kierunku ku dołowi, aby uniknąć wypadaniu rzęsom.

Krem odmładzający najlepiej działa, gdy go wklepujemy. Taki masaż, wykonywany codziennie naprawdę potrafi poprawić skuteczność kremu i nasz lepszy wygląd. Można też kupić sobie specjalne urządzenie do wykonywania takich masaży twarzy.

UWAGA! Krem ujędrniający nakładaj też na podbródek, żuchwę, okolice uszu, ponieważ często o tym zapominamy. A dzięki temu, będziesz długo się cieszyć owalem twarzy.

Serum najlepiej wybieraj tej samej linii co krem. Jest to kosmetyk o dobrze skoncentrowanych substancjach. Jak używamy kremu i serum z jednej linii kosmetyków, to lepiej działają na siebie.

UWAGA! Serum używamy malutką ilość, ponieważ jest on bardzo silny.

Maseczkę najlepiej nakładaj przed kąpielą. Parująca woda szeroko otwiera pory, a więc lepiej zadziała ona na twarz. Używaj jej wieczorem, ponieważ, to wtedy skóra potrzebuje regeneracji.

UWAGA! Jak nie masz ochoty na kąpiel w wannie lub nie lubisz to przyłóż na maskę folię z wyciętymi punktami na usta i nos. W ten sposób też poprawisz działanie maseczki.

Krem pod oczy nie przesadzaj z ilością. Zbyt duża warstwa jego, powoduje opuchnięcia. Jak posiadasz aplikator z pompką to jedno naciśnięcie zazwyczaj wystarcza pod dwoje oczu.

UWAGA! Skóra wokół oczu jest delikatna najlepiej delikatnie wklepuj krem pod nimi.