Z doświadczenia wiem, że nie każdą z nas stać na drogie spa nawet raz na jakiś czas. A każdej  z nas chwila relaksu by się przydała od rzeczywistości.

Kąpiel jest jedną z takich metod na rozluźnienie tak samo okłady na ciało czy maseczki.

Kąpiel można wykonać na różne sposoby i poczuć się jak w domowym spa.  Wystarczy chwila relaksu w temperaturze 30 stopni co poprawi układ krążenia i pobudzi do życia. Temperatura zaś 36 stopni odpręży i usunie zmęczenie najlepiej w niej być do 15 minut. Najprzyjemniejsza temperatura wody zwłaszcza w czasie zimy to  powyżej 37 stopni, ponieważ rozgrzeje i pomoże zasnąć. Ale tak kąpiel powinna nie trwać dłużej niż 10 minut. Do tej kąpieli warto wlać kilka kropli olejku.

wellness-589770_640Kąpiel mleczno-miodowa:

Wlać do wody o temperaturze około 38 stopni szklankę mleka i 1/2 szklanki miodu. Super nawilżysz skórę taką kąpielą.

Kąpiel ziołowa: 

Wlać do wody takiej jak lubisz 3 szklanki naparu z ziół najlepiej z 4-6 saszetek fixu. Super działa: szałwia, rumianek, rozmaryn, zielona herbata, lawenda.

Kąpiel zaś z dodatkiem solanki dodają energi i wigoru. Kąpiele takie dokładnie z solą morską, kuchenną lub kąpielową super pobudzają krążenie krwi, a tym samym odnawiają nam skórę. Najlepiej jest wsypać z pół kilograma soli do wanny w temperaturze około 37 stopni i zanurzyć się w niej do 20 minut. warto dodać kilka kropli olejku ulubionego.

Po całym dniu często mamy zmęczone oczy, warto pomyśleć o okładach na nie.  

Na zaczerwienione powieki, najlepiej przyłożyć na zamknięte powieki na 5 minut płatki kosmetyczne nasączone ciepłym mlekiem. Albo schłodzone w zamrażalniku łyżki. Następnie przyłóż je do powiek na 5 minut wypukłą stroną.

Na cienie pod oczami, najlepiej zmieszać po łyżce fusów po kawie, miodu i wazeliny. A papkę nanieś na skórę pod oczami przykryj płatkami zwilżonymi mlekiem. Zmyj po około 10 minutach.

Maseczka od czasu do czasu także dobrze zrobi dla naszej cery.

Domowe maseczki a nie sklepowe są lepsze, lecz czasochłonne niektóre. Oto kilka fajnych maseczek domowych:

Ogórkowa: świeżego ogórka pokrój w cienkie plasterki i przyłóż je na twarz.

Z natki pietruszki: Zmiksuj natkę z 4 łyżkami wody gorącej. Dodaj 2 łyżki naturalnego jogurtu i nałóż na twarz i dekolt a następnie po 10 minutach zmyj.

Z marchewki: Marchewkę zetrzyj dodaj do niej jajko, łyżkę twarożku i kilka kropli witaminy A. Rozprowadź na twarz i szyję a po 15 minutach spłucz ciepłą wodą.

Na zmęczone nogi zaś pomorze wymoczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem cynamonu i potem krótka gimnastyka. wystarczy gdy się położymy na podłodze, po wymoczeniu nóg ubierzemy skarpety i uniesiemy nogi do góry. Można nogi oprzeć o ścianę i tak trzymać lub 10 razy je unosić i znosić w dół.