Każda z nas lśniące włosy by chciała mieć przez cały rok. Ale zimą gdy się nosi czapki trudniej utrzymać je w kondycji. Zimno wysusza końcówki a wiatr plącze końcówki. A na sam koniec elektryzują się i źle się układają.

Zima to ciężki okres dla naszych włosów, ponieważ często są narażone na niską temperaturę a do tego uwiezione pod czapką lub kapturem. Wiele z nas ma problem w zimie z przetłuszczającymi się włosami. Często tak się dzieje, ponieważ nosimy czapkę. Ale w takim przypadku należy myć je delikatnym szamponem codziennie. Takie preparaty oczyszczają i nawilżają pasma oraz łagodzą podrażnienia skóry. Włosy wtedy najlepiej spłukiwać chłodną wodą i suszyć chłodnym powietrzem.

Niestety od czapki także powstaje często łupież, dlatego jak zobaczymy pojawiające się płatki łupieży warto od czasu do czasu do mycia włosów użyć szamponu przeciw łupieżowego. 

Włosy także w czasie zimy często wyglądają jak sianowate, oznacza to, że są one przesuszone. Wiatr, mróz i przegrzane powietrze w domu powodują, że łuski się rozchylają. Tak naprawdę wtedy ucieka z nich wiele wilgoci. Aby je nawilżyć należy je myć szamponem najlepiej z aloesem, pochodnymi kwasu hialuronowego albo z lipidami. Takie składniki dobrze zamykają łuski włosów i pomagają zregenerować ich wnętrze. Po każdym myciu także należy pamiętać o nałożeniu na minimum 5 minut maski lub odżywki i dobrze ją spłukać. Na takie włosy także warto chociaż raz w tygodniu zafundować naszym włosom domowe spa. Czyli na nieść maskę i owinąć głowę folią i ręcznikiem i pozostawić na 20 minut. Włosy wtedy będą bardziej odżywione i ładniejsze.

Ale jak zapanować nad elektryzowaniem się włosów w czasie zimy? Nie jest to łatwe, ale do zrealizowania. Takie włosy najlepiej myć szamponem z dodatkiem olejków. A następnie nakładamy odżywkę na włosy i delikatnie ją wcieramy. A na sam koniec wcieramy kilka kropel olejku migdałowego lub araganowego. Ale wszystko z umiarem, ponieważ zbyt duża ilość ich może przetłuszczać włosy.

Nasze włosy także pod czapką stają się oklapnięte. Ułożenie i dobranie kosmetyków do tego problemu zależy od cięcia jakie mamy na włosach. Ale najlepiej stosować lekkie szampony i odżywki, aby dodatkowo nie obciążać włosów. Do stylizacji najlepiej sprawdzają się, ponieważ wystarczy po ściągnięciu czapki lekko poprawić i gotowa fryzura.