Większość osób myje włosy źle, dlatego jest z nich nie zadowolona. Kilka krótki porad jak zadbać o włosy sprawnie i szybko, aby być zadowolonym z swojej fryzury po kąpieli.

Pierwsza rzecz o której musisz wiedzieć to odpowiednia dawka szamponu i odzywki na włosy. Najczęściej z pośpiechu używamy tych składników za dużo. A  na sam koniec źle spłukujemy, także z pośpiechu. Włosy wtedy stają, się matowe i przetłuszczają się szybciej a dodatkowo często pojawia się łupież, którego naprawdę ciężko się pozbyć. Więc, z tego stwierdzenie: używaj mniej i oszczędnie niż przesadnie. Najlepiej szampony kupować z nakrętką i nalewać do nich go a następnie umieszczać na włosy delikatnie zmoczone wodą. Ale jeżeli mamy długie włosy, może być potrzebna większa dawka szamponu w ilości dwóch zakrętek. Najlepiej włosy myć dwa razy a następnie nakładać odżywkę, której też nie może być za wiele najlepiej troszkę na dłoń, aby lekko włosy się rozczesywały w dłoniach. Najlepiej nakładając maskę ominąć czubka głowy, ponieważ tam się włosy tłuszczą najszybciej, a jednak odżywka trochę tłuści nam włosy i je chroni.

beautiful-15767_640Następnym krokiem to osuszenie ręcznikiem włosów. Najczęściej zawijamy je w turban lub nimi trzemy. A tak nie powinno być. Włosy w ten sposób stają się bardziej matowe, łamliwe i się plączą. Lepiej delikatnie odcisnąć dobrze wchłaniającym ręcznikiem włosy lub użyć specjalnego z mikrofibry, który wciąga najszybciej nadmiar wody.

Suszenie włosów zawsze pod włos. Jeżeli dobrze będziemy suszyć włosy i suszarką dobrze operować to nasza fryzura będzie na pewno lepsza niż zwykle. Najlepiej nie suszyć włosów dłużej niż 10 minut. Aby dodać im objętości należy je suszyć zawsze w przeciwnym kierunku, niż mają być ułożone. Jeżeli chcemy skrętów, to używamy suszarki z dyfuzorem czyli specjalnej nasadki z wypustami. Najlepiej odczekać po umyciu około 20 minut na suszenie włosów, aby włosy lekko przesuszyły się same. Zbyt duża ilość wody pozostawiona na włosach i gorące powietrze powoduje, że gotuje się ona na włosach i uszkadza łuski. Włosy często wtedy są matowe i przesuszone.

Kilka jeszcze rad co do szamponu, odżywki i temperatury wody:

– szampon, powinien być dopasowany do stylu włosów i ich potrzeb, aby się dobrze układały, tak samo odżywka, aby uniknąć potem problemu z przesuszeniem włosów lub przetłuszczaniem się

– szampon powinien zawierać wyciąg z ziół np. rozmaryn, pokrzywa.

– szampon do włosów z łupieżem powinien być delikatny

– do spłukiwania włosów używaj letniej wody a nie zimnej

– do mycia włosów należy używać wody ciepłej a nie gorącej a to różnica.

– na sam koniec przy spłukiwaniu można wylać na włosy trochę cytryny z wodą ( przygotować taką mieszankę) , ponieważ dobrze odczyn kwaśny zamyka łuski włosów.

– odżywkę na włosy najlepiej nakładać na włosy osuszone, anie prosto po spłukaniu, ponieważ wtedy rozcieńczamy odżywkę lub maskę do włosów i zmniejszamy działanie ich na włosy.

– po nałożeniu odżywki na włosy warto rozczesać włosy, aby odżywka wchłonęła lepiej w włosy.