Włosy przetłuszczające to takie, które są tłuste, które myjemy codziennie. Nie jest to komfortowe dla nas. Niektórzy mają wtedy potrzebę mycia włosów rano i wieczorem, co nie sprzyja nam ani włosom. Ale da się temu zaradzić.

Przetłuszczanie włosów to tworzenie się nadmiernego sebum, które blokuje cebulki, które przetłuszczają się. Może to być jednorazowe, tymczasowe a może być dziedziczne w genach. Ale może także być to spowodowane porą roku. U Kobiet przeważnie z cienkimi włosami występują takie problemy.

Warto takie włosy przetrzymać jeden dzień dłużej np. spięte, raz drugi raz taki eksperyment na pewno pomorze nam utrzymać równowagę łojotoku głowy. Najlepiej używać szamponów, które są na bazie pokrzywy, czarnej rzepy. O konsystencji kremowej lub przezroczystej. Ale nie przesadzajmy wystarczy raz do dwóch razy w tygodniu nimi a tak to szamponami delikatnymi o nie mocnych detergentach. Myć włosy najlepiej jest z samego ran, ponieważ w nocy najbardziej się one przetłuszczają.

Co do odżywek są różne zdania, ale moje zdanie jest, że warto ich używać chodź by nakładając na końce włosów. A jeżeli boimy się, że natłuścimy włosy, można ją nałożyć przed myciem i wysuszyć suszarką a następnie spłukać i myć włosy. Tak samo można zrobić z olejkami, które nakładamy na włosy.

Niektóre osoby, niestety nie walczą z tym problemem a powinny. Nie jest to dobre dla naszych włosów, może to powodować wypadanie włosów.

Warto włosów nie obciążać dodatkowo ich lakierami i piankami, ponieważ bardziej będą się tłuścić. Warto je podnosić u nasady np. po przez tapirowanie.

Pamiętaj również, że zbyt duża temperatura w pomieszczeniu, zbyt ciepła parująca kąpiel, zbyt długo chodzenie w turbanie a także nadmiernemu szczotkowaniu włosom.

hair-122710_640Rady przy co dziennej pielęgnacji, aby włosy się nie przetłuszczały: 

-myj włosy w zimnej lub letniej wodzie

– myj włosy specjalnym szamponem w miejscach przetłuszczających się

– pozostaw szampon dłużej niż zwykle na włosach

– unikaj masażów i mocnych wcierań we włosy

– nie wiąż mokrych włosów na czubku głowy

– używaj szamponów suchych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments