Wiele Kobiet ma problem z łupieżem jest to duży problem w naszych czasach. Ale można temu zapobiec, jeżeli będziemy dobrze pielęgnować nasze włosy i skórę głowy, ponieważ skóra głowy jest zarodkiem naszych problemów.

problemy z włosamiOd czego może powstać łupież, o to kilka przykładów: 

– stosowanie złych kosmetyków do pielęgnacji

– zbyt duża ilość żeli i lakierów

– zmęczenie i stres

– osłabienie organizmu np. chorobą

– niedokładne spłukiwanie odżywek i szamponów

– podczas korzystania często z basenów, wód termalnych i kąpielisk.

Jak sobie z nim radzić? Wiele Kobiet o to pyta i szuka jakieś pomocy wszędzie , gdzie tylko może. O to kilka z nich. 

Mycie i odżywianie włosów i skóry głowy jest najważniejszy w tym przypadku. Najlepiej używać dwóch rodzajów szamponów. Jeden taki leczniczy, który nam pomoże, pozbyć się łupieżu a drugi taki normalny dla ładnego zapachu i pielęgnacji włosów. Najlepiej stosować te szampony na przemian raz myć przeciwłupieżowym np. nizoral a drugi raz pielęgnacyjnym. Pamiętaj jednak, że włosy z problemami łupieżowymi należy myć najlepiej co drugi dzień.

Warto także używać masek i odzywek na włosy po takim myciu. Często szampony przeciw łupieżowe wysuszają nam włosy i skórę głowy. Pamiętaj, jednak że takie maski i odżywki powinno się nakładać od ucha w dół, nigdy nie na czubku głowy. Niestety same takie maski czy odzywki nie pomagają z walką z łupieżem.

Można także spróbować nakładać oleje takie jak : olej kokosowy, olej lawendowy, rozmarynowy, cytrynowy. Ale nakładaj je przed myciem i nie na dłużej niż 30 minut.

Wcierki także są super pomysłem na tego typu problemy. Najlepsze mieszanki to z ziół.

Uważać należy także na ciepło, zbyt duża temperatura skóry głowy nie pomaga nam w pozbyciu się łupieżu. Do tego suszyć włosy letnim powietrzem i letnią wodą.

Ważnym elementem  w takich przypadkach jest także odpowiednia dieta nasza. Jeżeli będziemy źle się odżywiać, np. jedzenie z witaminą B, cynk, warzywa i owoce.

Jeżeli jednak żadna pomoc nie pomaga warto zgłosić się z tym problemem do dermatologa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments