Najgorszą porą roku na plątanie się włosów jest zima. Okres ten nie jest wogóle przyjemny dla naszych włosów. Niska temperatura, suche powietrze, wiatr, śnieg, czapki, kaptury to wszystko jednak robi niezłe zamieszanie na naszej głowie.Wszystko robi zamieszanie na naszej głowie i to czasem spore. Taka plątanina włosów, może być potem ciężka do rozczesani. Wyrywamy przy tym dużą ilość włosów. Najczęściej z takimi problemami borykają się osoby, które mają porowate włosy. Osoby te mają od małego dziecka problemy z włosami i ich plątaniem się. Można ten problem lekko uspakajać, ale nie zawsze udaje się to. Porowatość także często ukazuje się jak często farbujemy włosy lub wykonujemy mocne zabiegi fryzjerskie. Wtedy wystarczą dobre zabiegi pielęgnacyjne i problem zniknie.

girl-380621_640Ale jak pozbyć się tych porowatości, aby się włosy nie plątały? Otóż  można użyć olejków ich właściwości super wnikają w włosy co uzupełnia porowatość i włosy stają się gładkie. Można także wykonać płukanki na takie włosy np. z octu jabłkowego. Jeżeli już pielęgnacja nie pomaga, warto unikać materiałów, które mogą powodować plątanie np. wiązanie włosów w kok a potem ich rozpuszczenie.

Warto używać do czesania szczotek z naturalnego włosia a także pamiętaj, aby rozczesywać włosy od dołu do góry czyli od końcówek, po fragmencie włosów wzwyż. Jeżeli już mamy zaplatane włosy w kłębek, warto je posmarować olejkiem jakimś i na pewno szybciej je rozczeszemy. No niestety czasem nic się nie da z tym zrobić, wtedy należy go obciąż ale bardzo umiejętnie. Jeżeli jest bardzo duży i w widocznym miejscu, może poproś o pomoc kogoś kto się zna na tym – może fryzjer.

Najmniej problemów mają osoby z krótkimi włosami, one przeważnie nie plątają się. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments