Sezon na odkryte stopy już się zaczął, a więc warto zadbać odpowiednio o nasze stopy. Przecież to teraz one będą odkryte i będą przykuwać uwagę innych. 

Po zimie i jeszcze chłodnej wiośnie są czasem przesuszone i wyglądają zbyt pięknie. W najgorszym stanie przeważnie są pięty, dlatego warto poświęcić im więcej uwagi. Jak będziemy dążyć do celu to na pewno uda nam się zwalczyć tą zrogowaciałą skórę na gładką i piękną skórę.

Zasady pielęgnacji na co dzień:

Jeżeli masz tendencje do częstego problemu z skórą stóp, każdego dnia po kąpieli zetrzyj naskórek z pięt peelingiem, a potem wysmaruj stopy kremem zmiękczającym i nawilżającym kremem. Podczas kąpieli najwięcej czasu poświęć właśnie tym piętom. Dolegliwości te jak nie ustępują po upływie kilku dni, warto zastosować specjalny krem na takie problemy np. kremowy opatrunek na zrogowacenia stóp PodologicMed. Zawierają takie kremy dużo substancji nawilżających, natłuszczających i odżywczych np. mocznik, masło shea, olej. Na noc dla lepszego efektu możesz nałożyć na stopy, grubszą warstwę takiego kremu i nałożyć na nie skarpetki.

Zasady pielęgnowania raz w tygodniu:

Warto przynajmniej raz w tygodniu przygotować dla stóp specjalną kąpiel. Nalej do miski ciepłej wody, wsyp do niej sól zmiękczającą i zanurz stopy na 10-15 minut. Osusz stopy po upływie czasu i usuń zgrubiały naskórek tarką. Można także zaopatrzyć się w specjalny przyrząd w rolce do ścierania naskórka. Na sam koniec nogi opłucz i wsmaruj w nie peeling do stóp i znów spłucz i osusz. Wysmaruj je odżywczym kremem, wykonując przy tym masaż stóp.

Smarować stopy powinno się zaczynając od palców po kolei, podeszwę i krawędzie a na koniec zewnętrzną część. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments