Moc w nasionach tak naprawdę odmładza, pielęgnuje naszą twarz. Bez odpowiednich składników w kremach nie zdziałamy nic szczególnego, nawet gdy będziemy codziennie ich używać. 

Nasiona muszą zawierać bardzo wiele cennych składników, aby przetrwać w różnych warunkach. Takie substancje potrafią wspomóż naszą urodę w postaci składników spożywanych w żywności a także w olejach czy kremach. Kosmetyka coraz bardziej jest nastawiona na naturalne produkty.

Przykładowe 3 gatunki roślin spożywanych przez nas i wykorzystywanych w kremach w ostatnim czasie:

– Wiesiołek

– Len

– Chia

Wiesiołek – zawiera bardzo dużo kwasów tłuszczowych nienasyconych w oleju, który utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia tkanek. Idealnie poprawia elastyczność naszej skóry. Usuwa zbędne toksyny z organizmu i pomaga w leczeniu chorób skórnych. Zawiera kwasy tłuszczowe, biąłko, enzymy, cynk, witaminę E, magnez, wapń, selen. Dlatego jest idealnym składnikiem dla zdrowego odżywiania i dla kosmetyki.

Len – bardzo popularny do najstarszych lat. Działa łagodząco i przeciwzapalnie. Składniki, które zawiera len są cenne dla skóry śluzy, lipidy, kwasy omega-3 i 6, witamina E, sole mineralne. Często len także wykorzystuje się do pielęgnacji włosów nie tylko ciała.

Chia – nasiona te pochodzą z daleka bo z Ameryki Środkowej i Południowej szałwii hiszpańskiej. Zawierają dużo kwasu omega-3 i 6, wapń, żelazo, potas, sód, cyn, witamina A, C, E i z grupy B. Znane i stosowane już w czasach Azetkowych. Dobrze dbają o figurę oraz kondycje naczyń krwionośnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments