Joga twarzy to specjalna gimnastyka twarzy. Kilka minut dziennie, przy łatwych ćwiczeniach wystarczy, aby ujędrnić skórę. 

Wykonywanie grymasów napinających i rozluźniających mięśnie twarzy już pomaga na wygładzanie zmarszczek. Minki można połączyć z z uciskaniem buzi dłoni. Jogę warto ćwiczyć o każdej porze dnia i prawie w każdym miejscu. Możesz nawet wykonywać to podczas oglądania telewizora wieczorem. Regularny trening poprawia elastyczność twarzy. Skóra w ten sposób dobrze się napina. Pierwsze efekty można już zauważyć po 2 tygodniach.

Jak się wyciszyć? 

Najlepiej zamknij oczy, podeprzyj kark dłońmi. A potem wyobraź sobie coś fajnego i miłego co Cię odpręży.

Odpowiedni oddech to podstawa Jogi.

Przed zaczęciem rytuału jogi sprawdź czy oddychasz regularnie. Wdychaj powietrze nosem, wydychaj ustami. Podczas wdechu wypychaj okolice brzucha, spychając powietrze do niższej części płuc. Następnie wydychaj rozluźniając barki, tułów i brzuch. Jak twój oddech będzie swobodny i głęboki, możesz zająć się ćwiczeniami twarzy.

Lepiej ćwiczysz jak się wyciszysz!

Wklep krem do twarzy lub oliwkę dla dzieci. Wygodnie usiądź, wyprostuj się i zamknij oczy. Zacznij poruszać szczęką w prawo i lewo, w ten sposób rozluźnisz ją. Postaraj się przez kilka minut patrzeć przez okno, nie poruszając żadnymi mięśniami. Dopiero po takim wyciszeniu zacznij ćwiczyć. Warto wykonywać każde grymasy min po kilka razy. Takie rozluźnienie i napinanie każdego mięśnia powinno trwać około 10 sekund. Joga twarzy to przede wszystkim szeroki uśmiech, ruszanie gałkami ocznymi, brwiami itp.

Pewnie większość z was nie wiedziała, że takie grymasy twarzy mogą pomóż w zmniejszeniu ilości zmarszczek.