Mówi się, że ręce są metryką kobiety. Pielęgnuje się je tak samo jak inne części ciała. Ale należy pamiętać,że ręce szczególnie narażone na niekorzystne wpływy zewnętrzne związane z warunkami atmosferycznymi jak i pracą, którą wykonujemy na co dzień.

pielęgnacjaOczywiście oczyszczanie, odżywianie i ochrona skóry odpowiednia chronią przed  niszczeniu ich. Najlepszym sposobem oczyszczania skóry rąk jest mycie ich wodą i odpowiednim mydłem. Czynność tą powinno wykonywać się wielokrotnie tego samego dnia. Ale należy pamiętać, że mycie częste rąk wodą i mydłem nie jest za dobre dla skóry, ponieważ chroniący ją płaszcz tłuszczowy może ulec częściowemu usunięciu i może skóra być bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dlatego, zaleca się mycie rąk mydłem obojętnym lub kwaśnym, czyli takie jak: Bambino, Palmolive, Oliwkowe. Ale po umyciu rąk danymi mydłami powinniśmy wysmarować dłonie kremem nawilżającym, glicerynowym, czy ochronnym.

smarowanie krememKremy ochronne zawierają różne składniki zapobiegające niszczeniu naskórka. W kremach ochronnych do pielęgnacji rąk znajduje się często olej silikonowy i gliceryna, której zastosowanie w kremach do pielęgnowania wysuszonych i spierzchniętego naskórka. Krem powinno się stosować zawsze po umyć rąk i dokładnym wysuszeniu. Należy go dobrać indywidualnie, w zależności od charakteru skóry, dla osób starszych bardziej tłusty. Oprócz kremów do pielęgnacji rąk stosuje się także specjalne płyny. Przeważnie są one oparte na glicerynie. Jeżeli skóra nie jest bardzo sucha fajnym płynem będzie płyn, który składa się z spirytusu, gliceryny i cytryny. Można samemu taki płyn wykonać i go używać od czasu do czasu.

Podczas odmrożeń zaleca się korzystanie z tłustych odżywczych kremów wmasowując je w skórę. W zimie zaleca się chodzenie w rękawiczkach o jednym palców. Bardzo istotnym elementem pielęgnacji są także łokcie naszej kończyny górnej.Często są one pokryte szorstkim, zrogowaciałym naskórkiem. Takie nawarstwienie usuwa się mechanicznie. Najlepiej zmiękczyć go mocząc w oliwie lub wcierając w niego trochę kremu tłustego, a następnie ścierać pumeksem lub szczotką zrogowaciały naskórek. zabieg taki wykonać należy kilka razy w tygodniu, aby mieć gładsze łokcie.

Pielęgnacja podstawowa:

*Przed wyjściem na podwórko smarować ręce kremem ochronnym

* Po pracy i i myciu rąk smarować kremem nawilżającym

* Ręce myć mydłem najlepiej dziecięcym lub tłustym

* Od czasu do czasu używać płynu do mycia rąk ( na bazie spirytusu, gliceryny, cytryny).

* W zimie nosić rękawiczki najlepiej z jednym palcem 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments