Na naszych nogach spoczywa ciężar naszego całego ciała, zwłaszcza gdy mamy tryb pracy stojący. Dlatego tak na prawdę nogi ulegają zmęczeniu, które jest odczuwalne po przez ból stóp i odcisków.

Powinniśmy nosić odpowiednie obuwie, które powinno być lekkie i przewiewne w miarę możliwości. Często kobiety po domu noszą ciasne pantofle na obcasach co jest nie odpowiednie dla nóg i paznokci. Odzież taką jak skarpety, rajstopy co dziennie powinny być zmieniane. Nogi na wieczór powinny być myte mydłem i ciepłą wodą. A przynajmniej raz w tygodniu zrobić piling . Najlepiej aby zapobiegać poceniu się stóp, ponieważ nie jest to zdrowe. Do kąpieli wieczornej można dodać dodatki w postaci soli morskiej, która na pewno pomoże rozluźnić stopy i usunie uczucie ciężkości, zmęczeniu.

masaż stpy

Ogólnie gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie, ale dodanie naparu z rumianku będzie działać jeszcze bardziej pozytywnie, ponieważ działa na naskórek przeciwzapalnie i łagodząco. Można do wody dodać także troszkę mąki pszennej lub kartoflanej, aby zwiększyć lepkość wody. Po każdej kąpieli warto stopy dokładnie wysmarować kremem nawilżającym specjalnym do stóp.

Masaż stóp także na pewno załagodzi ból, taki masaż można wykonać przed pójściem spać. Masaż powinien być wykonywany w kierunku serca. Chwyć stopę do dłoni i mocno ugniataj kciukiem jej grzbiet przesuwając się w kierunku stawu skokowego. Potem każdy palec z osobna to samo. Następnie masujemy kulistymi ruchami spód stopy. Musimy pamiętać, że źle wykonany masaż nie da nam rezultatu a nie raz może nam zaszkodzić.

 

 

relaxing momentsTakże od czasu do czasu powinniśmy wykonać pedicure taki zabieg poprawi nam wygląd stóp i zapobiegnie wrastaniu paznokci: 

1.Przygotuj miskę z wodą i mydłem lub płynem do kąpieli i zanurz stopy w niej.

2. Następnie osusz ją ręcznikiem dokładnie i usuń naskórek zgrubiały, skrobaczką lub pumeksem

3. Zamiast pumeksu możemy użyć pilingu, ziarenka na pewno  usuną zgrubiały naskórek.

4. Obcinamy paznokcie równo nie zaokrąglamy, aby zapobiec wrastaniu, opiłowujemy i przycinamy skórki.

5.Natłuszczamy kremem, aby skóra była mniej narażona na podrażnienia.

6. Jeżeli ktoś lubi malować paznokcie, można pomalować je używając specjalnych separatorów.

Nogi często także są miejscem chorobotwórczym zwłaszcza u kobiet. Większość Kobiet ma skłonność do żylaków, co za tym idzie dużo leczenia w stadium zbyt późno wykrytym i leczonym. Dlatego jak tylko zauważymy jakiekolwiek widoczne żylaki należy się zgłosić do lekarza.

Gdy będziemy pielęgnować nasze stopy na co dzień, to na pewno im nic nie grozi, ale jeżeli jest inaczej należy to zmienić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments