Witaminy z grupy B,F i K wzmacniają skórę i zapobiegają podrażnieniom. Lepiej zapobiegać niż potem leczyć i pewnie coś w tym jest powiedzonku.

Mocna skóra, bez stanów zapalnych tylko dzięki witaminie z grupy B, witaminie F i K o wielokierunkowym działaniu. Preparaty z witaminy B zwalcza idealnie rozszerzone pory, małe zaczerwienienia i nadmierne błyszczenie skóry. Kremy na bazie F, wspomagają działanie witaminy B i są idealne dla każdych pań. Zaś kremy z dodatkiem witaminy K warto stosować do cery naczynkowej.

Witamina z grupy B działa łagodząco. Najbardziej cenna jest witamina B5, czyli kwas pantotentowy i jego pochodne czyli d-pantenol. Radzi sobie dobrze z zmarszczkami , przyśpiesza gojenie i łagodzi podrażnienia. Poprawia doskonale koloryt skóry. Kosmetyki z tą witaminą są polecane do suchej skóry, w ten sposób stają się skóra gładsza i elastyczna.

Witamina F rewelacyjnie nawilża. Witamina ta to mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych tak jak; linolowego, alfa-linolenowego czyli NNKT, która ochrania skórę. Przyśpiesza regeneracje skóry, przywraca odpowiedni odczyn. Odpowiada za dobre nawilżenie i wspiera odżywcze działanie innych witamin takich jak A,D,E,K.

Witamina K dobrze wzmacnia naczynka. Działa dobrze przeciwobrzękowo, zapobiega powstawaniu siniaków. Rozjaśnia zaczerwienia. Krem z witaminy K powinny stosować osoby z cerą naczynkową, aby trochę zapobiec trądzikowi różowatemu, którego trudno wyleczyć. Krem taki pod oczy także idealnie zmniejszy cienie. Jeszcze lepiej, gdy on zawiera witaminy C i E.

Pij co 3 dzień:

  • zmiksuj banan ze szklanką kefiru. Wymieszaj z dwoma łyżeczkami miodu, dopraw do smaku sokiem cytrynowym.
  • wyciśnij sok 1/2 selera korzeniowego i jabłka. Dodaj 1/2 szklanki wody z rozpuszczoną łyżeczką drożdży oraz łyżką orzechów i zmiksuj.