Witaminowe koktajle są dla urody czasem zbawieniem. Zabiegi takie mogą też być odmładzające i lepsze niż w gabinetach kosmetycznych. 

Witamina C I D idealnie rozjaśnia i odmładza skórę.  Kiedyś witaminy D w kremach nie było, teraz jest w większości kremów. Tak samo jak witamina C.  Kremy z tymi witaminami są polecane dla każdej kobiety. Witamina D przede wszystkim dla osób, które piją dużo kawy, herbaty, palą papierosy, często przechodzą szybciej stresy, bo osłabiają jego działanie. Witamina D jest najbardziej potrzebna w okresie września i kwietnia, gdy jej najmniej w naturalny sposób otrzymujemy.

Witamina C jest idealna na poprawę kolorytu skóry. Neutralizuje wolne rodniki, cząsteczki przyśpieszające starzenie się skóry. Dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny a także białek odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Poprawia ukrwienie, bo zwiększa elastyczność naczynek. Działa lekko złuszczająco  rozjaśnia piegi i przebarwienia.

Witamina D wzmacnia dobrze naskórek. Popędza odnowę komórkową i wspiera mechanizmy obronne naskórka, które zapobiegają starzeniu się. W krem stosuje się najczęściej substancje naśladujące tą witaminę.

Pij każdego dnia: 

  • zmiksowane  obrane pomarańcze, cytrynę, jabłko i pęczek natki z pietruszki z 1 litrem gazowanej wody mineralnej i łyżką trzcinowego cukru.
  • wyciśnij sok z pomarańczy. Szklanka zawiera 75 mg witaminy C. Dawka taka poprawia skórę po promieniach UV i stresach.

Tego typu kremy najlepiej kupować w drogeriach lub aptekach.