Cera jest zwana brzoskwiniową  czyli jasną i lekko zaróżowiona dodaje blasku twarzy i uatrakcyjnia sylwetkę. Dużą rolę w pielęgnacji skóry zmęczonej z przebarwieniami oraz z piegami odgrywają niektóre zioła oraz kwasy organiczne (AHA).

article_max_9bda2c30c89c31f18bfbd81cf429b225Kwasy takie znalazły zastosowanie w zabiegach takich jak głebokie złuszczanie naskórka mającego na celu poprawienie kolorytu skóry i ogólnie odmłodzenie twarzy – taki zabieg to eksfoliacja. W tym zabiegu wykorzystuje się kwas glikolowy o różnym stężeniu. Można taki zabieg wykonać w niektórych zakładach kosmetycznych i dermatologicznych. W domu można stosować odpowiednie ilości stężonych aktywnych składników do własnego typu skóry. Jak skóra przyjmuje je pozytywnie to wszystko ok, ale jeżeli bie jesteśmy zadowoleni z efektów i odczuwamy dyskomfort lub podrażneinie skóry wtedy stężenie warto zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od skutków ubocznych.

Do kwasów typu AHA zalicza się:

-kwas mlekowy

-kwas cytrynowy

-kwas jabłkowy

-kwas glikolowego

Do sypkich maseczek najelpiej dodwać cytrynę, jabłko oraz ogórek. Jeżeli będziemy używać takie składniki z kwasem codziennie to efekt będzie delikatny i stopniowy.

Do przebarwień potrądzikowych, posłonecznych lub pojawiających się z wiekiem można używać kwasu mlekowego. Najlepszy kwas mlekowy jest 30% który można kupić w zielarniach oraz z stoiskami z zdrową żywnością.

Peeling lekko rozjaśniający

20ml – mikronizowanego ziela mniszka lekarskiego

20 ml – mikronizowanego owoca kasztanowca

20ml otręb pszennych

Lotion z kwasem mlekowym (1,5-2%)

Sposób przyrządzenia:

Składniki sypkie wymieszać z sobą i umieścić w suchym pojemniku. Do jednorazowego zabiegu wsypać łyżeczkę peelingu na dłoń i zwilżyć lotionem z kwasem mlekowym. Delikatnie pocietrać twarz okrągłymi ruchami w kierunku najelpiej skroni. Najlepiej stosować 2 razy w tygodniu pod prysznicem lub podbierzącą wodą z kranu. Jeżeli by się pojawiły podrażnienia to tylko raz na tydzień lub na dwa tygodnie wykonywać dany peeling. Po około 4 zabiegach powinno być widać poprawę stanu skóry.

43dce6af47f550e7e3a39ae23b2cdd6c_6b8906Maseczka oczyszczająco- rozjaśniająca.

20 ml – mikronizowanego ziela z mniszka lekarskiego

20 ml – glinki różowej

20ml – mąki ziemniaczanej

20 ml- talku

-świeży sok z cytryny lub ogórka

Sposób przyrządzenia:

Sypkie składniki wymieszać ze sobą i umieścić w suchym pojemniku. Do jednego zabiegu potrzeba 1 łyżeczkę maseczki i 1 łyżeczkę świeżego soku z cytryny lub ogórka. Następnie wymieszać na jednolitą papkę i nałożyć na twarz. Po 5 minutach zmyć ciepłą wodą lub letnią ale nie zimną. Maseczka super rozjaśnia naskórek.

Do pielęgnacji takiej skóry zaleca się stosować substancje naturalne takie jak: kwas mlekowy, gliceryna, alkohol 40%, woda lawendowa, owoc kasztanowca, otręby pszenne, talk, mąka ziemniaczana, glinka różowa, świeży sok z ogórka lub cytryny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments