Dłonie nie muszą zdradzać wieku ani nas postarzać. Teraz medycyna dysponuje już nowoczesnymi metodami pielęgnacji rąk, aby ją odmłodzić. Beautiful hands with french manicureKilka lat temu po dłoniach można było poznać ile kto ma lat, teraz za pomocą zabiegów i nowych technik odmłodzimy nie tylko twarz lecz także dłonie. Do zwalczania tych skaz skórnych możemy teraz użyć: laser, mezoterapię oraz wypełniacze kwasem hialuronowym.  Jeśli domowe sposoby nie wystarczają, aby zachować piękno i młodość dłoń, warto się zastanowić nad specjalną kuracją. Każdy zabieg taki jednak jest poprzedzany konsultacją z lekarzem, który dobierze indywidualną metodą odmładzania dłoni.

Metoda z laserem pomaga najlepiej przy pierwszych oznakach starzenia się skóry rąk. Można taką metodą rozjaśnić drobne nie doskonałości, miedzy innymi przebarwienia posłoneczne i zaczerwienienia a także ujędrnić naskórek mało elastyczny. Podczas takiego zabiegu lekarz naprowadza głowicę lasera na dłonie.  W taki sposób delikatnie rozgrzewa naczynie krwionośne oraz skórę właściwą, stymulując produkcję kolagenu. Taki zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny jednak może wymagać ponowne powtórzenia. Taki zabieg jest idealny dla kobiet, które zauważyły na dłoniach pierwsze oznaki starzenia się. Po zabiegu ręce są bardziej gładsze, sprężyste, rozjaśnione i bez opuchnięć. Plamki stają się mało widoczne.Odmłodzenie tego typu utrzymuje się około pół roku i kosztuje około 500zł.

radiesse-grzbiet-dloniMetoda mezoterapia polega na szybkiej regeneracji dłoni i spowalnia ich starzenie się. Za pomocą cieniutkiej igły lekarz dokonuje kilku do kilkunastu wkłuć w grzbiet dłoni, aby wprowadzić w głąb skóry. Skład jest dobierany indywidualnie, zależnie od potrzeb są w nim aminokwasy i kwas hialuronowy. Taki zabieg jest dobry dla kobiet, które chcą wygładzić i ujędrnić skórę bardzo przesuszoną i zbyt wiotką.  Po zabiegu skóra jest klika dni taka dziwna ale potem staje się ładnie wygładzona i młodsza. Koszt zabiegu to około 400 zł.

Metoda modelująca wypełniacz polega na przywracaniu lepszego wyglądu, może być stosowany nawet przy większym starzeniu się rąk. Polega ona na uzupełnianiu ubytku tkanki podskórnej za pomocą wypełniaczy. Dobrym preparatem jest zabieg Radiesse. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Lekarze podają go cienką igłą, oczywiście po znieczuleniem miejscowym. Zabieg trwa około 40 minut. Metoda taka odmładza dłonie u każdej kobiety. Po zabiegu są dłonie bardziej odmłodzone i sprężyste. Tkanka podskórna od razu  jest bardziej objętościowo większa. Ale zabieg taki kosztuje około 1500 zł.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments