Masaż pod prysznicem jest najtańszym i sprawdzonym sposobem na ujędrnienie skóry i poprawę jej elastyczności. Podczas ich naczynka szybko się rozszerzają i kurczą co poprawia krążenie krwi.

Taki masaż wodny sprzyja nam przy pozbyciu się nadmiaru toksyn z ciała. Dodatkowo działa wzmacniająco na skórę i ją uelastycznia. Super poprawia kształt biustu czy pośladków, co pomaga w zapobieganiu rozciągania się brzucha. Powtarzając codziennie inne masaże na naszym ciele, każdego dnia ciało stanie się piękniejsze.

Jak taki masaż może wyglądać? Otóż, jest na to kilka sposobów między innymi:

Prysznic modelując figurę – pod prysznicem, możesz wykonać łatwy zabieg po przez zabawę z zimną i ciepłą wodą. Polewaj na przemian od stóp, przez uda, pośladki, brzuch, biust aż ramiona. Najpierw ciepłą wodą przez chwilę, potem chłodną wodą przez krótszą chwilą i tak na przemian około 5 minut. Zakończ oczywiście chłodną.

Woda i ocet – nacierając skórę wodą z octem owocowym możesz uelastycznić idealnie ciało. Wystarczy w naczyniu wymieszać 30% wody i 70% octu i dodać z 5-10 kropli olejku z tymianku. Następnie wymieszać wszystko i nacierać ciało gąbką od stóp ku górze do rąk i ramion. Nie spłukuj ciała i nie nakładaj balsamu po zabiegu.

winter-586948_640Masowanie ciała przyrządem- do takiego masażu możesz wybrać masażer, wałek lub szczotkę z wypustkami. Dobra także będzie szczotka lub rękawica z włosia sizalu czy luffy. Masowanie ciała tymi przyrządami możesz wykonać na sucho, gdzie wygładzisz ciało lub na mokro, gdzie będzie on antycellulitowy.

Wygładzanie lub drenaż – jak go wykonać? Otóż, masuj suchą skórę ruchami kulistymi wybranym przyrządem. Dzięki temu złuszczysz naskórek i poprawisz koloryt skóry. Drenaż zaś wykonaj na mokro, zwilżając wybrany przyrząd i masując ciało, małymi kulistymi kołami po przez jedną nogę, uda, biodra a potem drugą stronę tak samo.

Hartowanie ciała żelem – kup chłodzący żel i trzymaj go w zamrażalniku, pocieraj kolistymi ruchami ciało od dołu ku kurze przez około 3-5 minut a potem owiń ręcznikiem ciało. W taki sposób wzmocnisz ciało.

Hartowanie skóry lodem – przygotuj kostki lodu z zamrażalnika i folię. Owiń folią np. uda i przyłóż do nich woreczki z kostkami lodu a na sam koniec owiń ręcznikiem i wejdź pod kołdrę czy koc ciepły na 3-4 minuty. Taki masaż poprawi sprężystość skóry.

Zabiegi takie nie są czasochłonne i nie bardzo kosztowne. Można je wykonać w każdej chwili w zaciszu swojego domu.