Włosy podczas promieni słonecznych stają się bardzo suche, łamliwe albo się przetłuszczają. Cienkie zaś wypadają nadmiernie.Warto wtedy wypróbować domowe maseczki, kompresy lub płukanki na nie. Takie domowe metody możesz używać 2-3 razy w tygodniu. W takie upały letnie warto włosom dać wyschnąć samoczynnie, albo je susz chłodnym powietrzem suszarki. Do wygładzenia ich warto zrobić chłodny lotion z 1 łyżki żelatyny rozpuszczonej w 2 szklankach wrzątku.

Kilka metod na zabiegi naturalne na włosy:

Kompres dla tłustych pasemek: 

Przepis: zmieszaj 2 żółtka z 1/4 szklanki jasnego piwa ( jeżeli masz włosy średniej długości, na długie zaś przygotuj podwójną porcję). Wmasuj taką odżywkę w wilgotne włosy, owiń folią lub ręcznikiem na 15 minut. Po upływie tego czasu umyj je ciepłą wodą i najlepiej dziecięcym szamponem. Takim sposobem wzmocnisz włosy i skórę głowy.

girl-pose-344322_640Dodatkowo możesz użyć płukanki pokrzywa i mięta. 

Płukanka pokrzywowo-miętowa zmniejszy wydzielenie łoju przez skórę głowy. Zaparz 6 łyżeczek ziół w litrze wrzątku. Wystudzonym, odcedzonym wywarem przepłucz kosmyki.

Maska przeciw wypadaniu włosom:

Przepis: Jedna mała lub połowę dużej paczki drożdży, 2-4 łyżki mleka podgrzej w rondelku na małym ogniu, aż powstanie papka. Nałóż ją na suche nieumyte włosy i wmasuj w skórę głowy. Dodatkowo możesz nalać gorącej wody do wanny na 15 minut i spłucz papkę. W taki sposób odżywisz cebulki, pobudzisz ukrwienie i zapobiegniesz wypadaniu.

Dodatkowo możesz wykonać kompres na włosy z rumianku i oliwy.

Podgrzej 1/2 szklanki oliwy z oliwek i wsyp do niej 2 łyżki rumianku. Odcedź zioła, przestudź oliwkę, dodaj żółtko i 5-7 kropli octu jabłkowego i wymieszaj. Taki kompres rozprowadź na włosy a po około 10 minutach spłucz letnią wodą. Ożywisz w ten sposób włosy do wzrostu.

Nawilżenie suchych kosmyków: 

Przepis: podgrzej 1/3 szklanki olejki ze słodkich migdałków lub oliwy z oliwek i wmasuj je we włosy. Załóż foliowy czepek na około 5-10 minut a potem spłucz ciepłą wodą.

Dodatkowo możesz wykonać płukankę z czarnego bzu.

Wystarczy 4 łyżki kwiatów bzu zalać litrem wrzątku. Po przestudzeniu przepłucz nim włosy po umyciu. W taki sposób wzmocnisz przesuszone włosy i je nawilżysz.

Takie zabiegi na naturalnych składnikach wykonasz w zaciszu swojego domu w 15 minutach.