Włosy po zimie wymagają szczególnej pielęgnacji. Były przecież narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne i noszenie czapki, przez co też często mogły się elektryzować. O tej porze roku częściej też wypadają. Szampon regenerujący i dobre serum do włosów mogą im pomóc się wzmocnić. Czy wiesz, jak pielęgnować włosy po zimie?

Po zimie włosy przypominają kopkę siana, a rozdwojone końcówki wręcz wołają o pomoc. Zanim w ruch pójdzie np. maska do włosów, warto podciąć same końcówki. To zabieg, który odżywi i wzmocni nasze włosy.

Pielęgnacja włosów. Zrób im domowe SPA

Po zimie warto zadbać o intensywne odżywienie włosów. Na pewno przyda im się olejowanie i szczególne dbanie o samą skórę głowy, a także sięganie po intensywnie regenerujące produkty kosmetyczne, np. serum do włosów z olejkiem arganowym. Kosmetykiem, po który chętnie sięga wiele kobiet, jest wspomniane właśnie serum do włosów z olejkiem arganowym z linii Odżywianie marki Avon. To świetna kuracja do włosów suchych i zniszczonych. Serum nakłada się na wilgotne włosy i wmasowuje w nie, po czym spłukuje dokładnie wodą.

W swoim kuferku kosmetycznym warto mieć też np. rewitalizującą maskę Avon Planet Spa. Jest to maska do włosów wzbogacona zawierającym odżywcze witaminy czarnym kawiorem, który świetnie sprawdza się do pielęgnacji zniszczonych włosów. Regularnie stosowana maska zapewni włosom blask i zdrowy wygląd.

Zadbaj o odżywkę i szampon

Oprócz serum i masek warto używać też odżywek do włosów, ponieważ pomagają w rozczesywaniu. Odżywka do włosów suchych zapewnia im regenerację. Wiele pozytywnych opinii zebrała odżywka do włosów Kompleksowa pielęgnacja od Avon, w której skład wchodzi pięć naturalnych olejków. Kosmetyk ten chroni włosy przed wysuszeniem i łamliwością. Najlepiej nakładać go od razu po umyciu włosów szamponem, zostawić na kilka minut, po czym dokładnie spłukać.

Do zniszczonych włosów lepiej wybrać szampon o delikatnym składzie lub myć je metodą OMO, czyli odżywka, mycie, odżywka – metoda ta polega na zabezpieczeniu włosów podczas mycia dodatkową porcją odżywki. Do regeneracji włosów lepiej sprawdzą się lżejsze odżywki i maseczki. Pamiętaj, że włosy lubią maski o bogatym składzie odżywczym, dlatego nie rezygnuj z ich stosowania.

Odżywka do włosów bez spłukiwania też jest dobrą opcją, bo nie każda z nas jest zwolenniczką tych produktów, które trzeba spłukiwać. Tego typu odżywki też ułatwiają rozczesywanie oraz pomagają w układaniu włosów, jednocześnie zapewniając im regenerację. Odżywki marki Avon zapewniają suchym włosom intensywne nawilżenie. W wielu produktach zawarte są drogocenne olejki, np. arganowy, który wnika w strukturę włosa, intensywnie ją odżywiając i przywracając jej zdrowy wygląd, a dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym, w przypadku suchych, zniszczonych i puszących się po zimie włosów, odżywka Avon „Pełne odżywienie” zda egzamin celująco.

Nie zapominajmy też, że do pielęgnacji włosów nie wlicza się tylko używanie wielu kosmetyków odżywczych, ale też sposób mycia. Istotna jest temperatura wody, ponieważ włosy powinno myć się letnią wodą, a nie gorącą. Ważna jest też częstotliwość mycia, codzienne mycie może tylko im zaszkodzić, bo będą się szybciej przetłuszczać, najlepiej myć je co 2-3 dni. Ważne jest też osuszanie. Nie należy mocno ściskać włosów ręcznikiem, ponieważ to szybka droga do uszkodzeń mechanicznych!