Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wyglądać dobrze i modnie. Części z nich może przyjść do głowy, ze jedynie modne, ale i drogie i markowe ubrania są tutaj idealnym wyjściem z sytuacji. Nic bardziej mylnego!

Nie tylko odzież się liczy

Aby wyglądać dobrze, przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, co niekoniecznie związane z odzieżą. Może czas zbudować trochę masy mięśniowej, zrzucić kilka kilogramów lub wybrać się do lepszego fryzjera czy barbera? Warto również zadbać o dodatki, które są z nami zawsze, takie jak zegarek czy okulary. Nie muszą być one jednak drogie – ważne, by nam się podobały, opierały na tym, co model (lub klasyczne) i były wysokiej jakości – w końcu tylko w takie produkty warto inwestować, zwłaszcza gdy nie chcemy wydawać za wiele. W perspektywie kilku lat użytkowania, droższe produkty często okazują się tańsze, niż te o pierwotnie niższej cenie – lepiej wyglądają po upływie czasu i nie niszczą się tak szybko.

Odzież i jej dopasowanie do siebie

Kłamstwem byłoby jednak stwierdzenie, że odzież nie ma znaczenia. Ma, i to bardzo duże, dlatego i na niej warto się skupić. Przede wszystkim, warto zastanowić się, jak dopasowywać do siebie ubrania.

Chodzi w pierwszej kolejności o odpowiednie dopasowanie rozmiaru ubrań – zwłaszcza wielu mężczyzn ma z tym problem. Jeżeli mamy kilka kilogramów za dużo, stawiajmy na takie ubrania (najczęściej regular fit, nie slim fit), by tuszowały lub chociaż nie podkreślały naszych krągłości. Jednocześnie, warto wyeksponować to, co w nas najpiękniejsze, i również do tego będzie idealna odzież, obuwie i dodatki.

Dopasowanie odzieży – tworzenie stylizacji i kompletów

Odzież musi być jednak dopasowana nie tylko do nas samych, ale również do siebie samej. Dlatego tak ważne jest to, jak buduje się swoją szafę. Warto kupować ubrania dość uniwersalne, które łatwo ze sobą mieszać, i tworzyć zupełnie nowe stylizacje. Kupowanie sukienki, torebki i butów, które pasuję jedynie do siebie nawzajem, nie jest dobrą inwestycją.

Odpowiednio dobrane ubrania – i do nas, i do innych elementów odzieży, dodatków i obuwia, to klucz do codziennego, naprawdę dobrego wyglądu. Co ważne, logo nie mam tutaj tak wielkiego znaczenia. Jeżeli kupujemy konkretny element garderoby tylko dlatego, że uważamy, że logo sprawi, że będziemy wyglądać dobrze – jesteśmy w błędzie. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego wiele osób naprawdę zamożnych nie eksponuje logotypów marek? Dzieje się tak dlatego, że wiele osób zdaje sobie sprawę, że to nie od nich zależy to, czy wyglądamy dobrze, czy nie, nie jest również kluczowe pokazywanie, że stać nas na daną markę – to bardzo puste podejście, które do niczego dobrego nas nie zaprowadzi.

Znacznie lepiej stawiać na ubrania wysokiej jakość, które nam się podobają, w których wyglądamy i czujemy się naprawdę dobrze.

Stylistka – wybierz darmową poradę!

Jeżeli nie umiemy dobierać do siebie ubrań i następnie zestawiać ich ze sobą, warto stawiać na pomoc stylistki. Jedną z nich jest Małgorzata Marszałek, która m.in. spotyka się zupełnie za darmo z klientami Galerii Łomianki, by doradzać im podczas zakupów.

Jeżeli więc nie chcemy przepłacać, a jednocześnie jesteśmy z Warszawy, Łomianek lub okolic, warto zarezerwować sobie spotkanie z Małgorzatą Marszałek na stronie www Galerii Łomianki.

Samo spotkanie będzie darmowe, a zapłacimy jedynie za to, co uda nam się kupić. Takie spotkania trwają zazwyczaj około 2 godzin, i w tym czasie głównym elementem spotkania są oczywiście wspólne zakupy. W ich trakcie warto skupić się na tym, co proponuje nam stylistka, jak dobiera ze sobą ubrania, ale również jakie rozmiary odzieży nam przynosi? Wszystko powinno prowadzić do tego, że już na następnych, samodzielnych zakupach, będziemy w stanie znacznie lepiej dobierać ubrania i do siebie, i do innych elementów garderoby.