Lato to czas słońca, wakacji i kolorów. Nie tylko na zewnątrz zaczyna wszystko kwitnąć – my też pragniemy nareszcie wyciągnąć nasze kolorowe ubrania z szafy i cieszyć się piękną pogodą. Ewentualnie, jeśli czujemy, że w naszej szafie nie znajduje się nic, co odpowiadałoby naszym gustom to oznacza, że najwyższa pora wybrać się na zakupy! Zanim jednak to zrobimy dobrze będzie dowiedzieć się jakie kolory będą modne tego lata i właśnie do nich dopasować swoje zakupy! Skoro możemy być trendy na lato, to czemu by tego nie zrobić? Może akurat uda nam się znaleźć nasza ulubioną sukienkę lub bluzkę w kolorze, który będzie odpowiadał modnym barwom w tym sezonie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie kolory są modne w lato 2018 to zapraszam Cię do lektury poniższego tekstu!

Lato 2018 to czas mocnej czerwieni!

Czerwony to kolor życia i miłości, dlatego zawsze jest mile widziany. To także barwa energii i ognia, więc na pewno ognista czerwień doda naszemu stylu ubierania się trochę wyrazu i pikanterii. Poza tym osoby, które noszą ubrania o czerwonym kolorze mogą być postrzegane jako osoby ambitne, ekstrawaganckie, bezpośrednie oraz odważne. Między innymi wynika to z tego, że kolor czerwony jest symbolem krwi, żądzy, ognia oraz wielkiej odwagi. Bardzo często jest on kojarzony z płodnością, miłością i seksualnością – dlatego też powszechnie jest używany w różnych reklamach.

Kolor numer dwa: intensywny żółty!

Żółty to bardzo specyficzny kolor, który nie każdemu podchodzi do gustu, ale zdecydowanie jest on kolorem lata, ponieważ w końcu to barwa słońca! Chociaż żółty nie każdemu pasuje to zawsze można pozwolić sobie na mały dodatek w postaci torebki, butów lub bransoletki w tym kolorze. Ta barwa jest utożsamiana z osobami odważnymi i wesołymi. Kolor ten również kojarzy się z energią, uśmiechem i promieniami słońca. Warto także wiedzieć, że żółty kolor pasuje osobom, które posiadają zielone lub brązowe oczy oraz kasztanowe i rude włosy – koniecznie powinny one wypróbować na sobie takie połączenie! Poza tym doskonałym rozwiązaniem jest połączenie żółtego koloru z czerwienią, zielenią, brązem, granatem czy szarością. Żółty to kolor, który może być dominujący w naszej garderobie, ale równie dobrze możemy czasem zaszaleć i pozwolić sobie na kupno jednej żółtej bluzki, marynarki czy swetra, które będą mieć za zadanie trochę ocieplić i rozświetlić nasz wizerunek.

Fiolet dla odważnych!

Zdecydowanie kolor fioletowy to najmodniejszy kolor w tym roku. Niestety do 2018 roku fioletowy nie cieszył się dużym zainteresowaniem i trudno było go dostrzec na ulicy. Okazało się, że to był błąd! Ekstrawagancki fiolet wraca na salony i spokojnie możemy używać go w naszych codziennych stylizacjach. Kolor ten doskonale będzie się komponował oraz łączył z takimi kolorami jak: czerń, butelkowa zieleń, szary oraz granat. Dobrze sprawdza się też połączenie pastelowych spodni np. z fioletową bluzką. Jeśli więc masz gdzieś zakopane w swojej szafie jakieś fioletowe ubrania to teraz jest najlepszy moment, aby je stamtąd wyciągnąć, wrzucić do pralki i cieszyć się swoją, nową modną stylizacją!