Dress code to dość świeże pojęcie, które funkcjonuje w Polsce w zasadzie nie długo. Jednak od zawsze wszystkie panie sekretarki, nauczycielki, doktorki czy choćby kelnerki wiedziały jak należy ubrać się do pracy. Teraz mamy na to oficjalną, angielską nazwę. Z dress codem jest tak, że zawsze jest on różny w zależności od miejsca w którym pracujemy i od stanowiska jakie zajmujemy. Wiadomo, że inaczej będzie ubierać się pani, która pracuje na poczcie, a inaczej menadżerka dużej restauracji. Niezależnie jednak od tego gdzie pracujemy i na jakim stanowisku zasiadamy warto dowiedzieć się, jakie obecnie panują jesienne trendy i wpleść je odrobinę do naszego dress codu. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczących jesiennych trendów w pracy – przeczytaj go koniecznie!

Jesienny dress code dla bizneswomen!

Dress code bizneswoman jest zdecydowanie jednym z najbardziej atrakcyjnych oraz elastycznych. Możemy ubrać „,małą czarną”, spódnice, eleganckie spodnie, bluzki, koszule i żakiety w różnych kombinacjach. Dzięki temu mamy możliwość niemal każdego dnia przychodzić do pracy w innym stroju i go odrobinę modyfikować, a jednocześnie wyglądać elegancko i stylowo. W tym przypadku bardzo łatwo można wpleść do naszego dress code odrobinę akcentów z jesiennych trendów mody. Obecnie jesienna moda to przede wszystkim wzory przedstawiające dzikie pnącza, delikatne kwiatowe łąki czy szeroko pojmowane wzory kwiatowe. Generalnie spotkamy się ze wszelkimi wzorami, które są inspirowane naturą – mogą tu się pojawić impresjonistyczne oraz nieregularne kształty. Jeżeli chodzi o kolory to jesienią dobrze jest ubrać się w coś w barwach zieleni, burgdundu, czerwieni czy też jasnego brązu. Z motywami kwiatowymi doskonale będzie się prezentował klasyczny, zimny fiolet. Nie bójmy się eksperymentować oraz łączyć kolorów – jesień przecież jest barwna, złota, wyrazista. Nasz dress code biurowy niech pozostanie klasyczny, ale także wykreowany z fantazją, odzwierciedlający to co dzieje się za oknem.

Nie bój się jesiennej kraty!

Krata to wzór, który zawsze wygląda dobrze – doskonale prezentuje się także na koszulach, które zwykle nosimy do pracy. Ciekawym oraz oryginalnym rozwiązaniem, które obecnie góruje w jesiennych trendach są płaszczyki i kurtki w dużą, wyrazistą kratę. Czemu by nie? Trzeba trochę przełamać melancholię czarnych i białych nakryć wierzchnich – postawić na coś nowego, innego, żywego! Jeżeli chodzi o ubrania w kratę warto jednak pamiętać, aby ich kolorystyka była typowo jesienna – czyli stonowana. Dobrymi kolorami na pewno będą wszelkie odcienie szarości czy też beżu, a z nimi dobrze komponują się także zieleń, bord czy brąz. Nie bój się także kraciastych spodni – taki element na pewno ożywi Twój strój, ale wciąż pozostanie on elegancki. Butelkowa zieleń oraz kolor śliwki to również kolory, w które warto się ubrać tej jesieni.

Jesienne dodatki uczynią Twój dress code bardziej trendy!

Chyba każdy wie o tym, że to tak naprawdę dodatki są w stroju najważniejsze. To one sprawiają, że nasza codzienna, oficjalna stylizacja staje się bardziej atrakcyjna, oryginalna. Nic tak nie ożywi oficjalnego garnituru czy też klasycznej, czarnej sukienki jak duża, bordowa broszka czy modna apaszka. Jeśli masz tylko taką możliwość oraz chciałabyś przemycić trochę jesiennych trendów do swojego dress codu to koniecznie postaw na wyrazistą i dużą biżuterię. Może to być pierścionek, przypinka do marynarki, większa broszka czy choćby stylowa bransoletka.