Nie od dziś wiadomo, że niższym osobom jest trudniej dopasować i kupić odpowiednią garderobę niż właścicielkom długich nóg – ale wcale nie oznacza to, że muszą one ze wszystkiego prezentować. Jest mnóstwo stylizacyjnych trików, które pozwalają nam optycznie wydłużyć naszą sylwetkę czy też nogi, wystarczy je tylko odpowiednio zastosować. Niestety największym problemem w tej materii są spodnie przed kostkę, ponieważ nawet na wysokich osobach nie zawsze wyglądają one korzystnie, a co dopiero mają powiedzieć ludzie niscy? Spodnie przed kostkę to taki rodzaj stroju, który albo wie jak się powinno go prawidłowo nosić i się to robi – albo nie powinno się ich nosić wcale, bo możemy sobie jedynie zaszkodzić. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak i kto może nosić spodnie przed kostkę (nazywane także spodniami ¾ lub 7/8, rybaczkami, cygaretkami lub spodniami typu boyfriend) to zapraszam do lektury tego artykułu!

Zanim założyć spodnie ¾ – określ jaką masz sylwetkę!

Wbrew pozorom rodzaj sylwetki, którą mamy ma ogromny wpływ na to jakie ubrania powinniśmy nosić oraz w jaki sposób to należy robić. Dlatego, jeżeli naszym marzeniem jest dobrze wyglądać w modnych rybaczkach czy cygaretkach najpierw powinniśmy określić dokładnie swój typ sylwetki. Jeśli jesteśmy osobą niską to jak najbardziej możemy zakładać spodnie za kostkę musimy jednak zawsze pamiętać o tym, aby ubierać do nich buty na wysokim obcasie, ponieważ wtedy nasze nogi nie będą wydawać się aż takie krótkie. Jeśli natomiast jesteśmy osobami wysokimi to możemy pozwolić sobie na noszenie rybaczek do wygodnych i płaskich butów, a także na bluzki w stylu oversize, długie żakiety czy blezery.

O czym należy pamiętać, jeśli chcemy nosić spodnie za kostkę?

Przede wszystkim nie zapominaj o tym, że powinnaś unikać nagromadzenia się dużej ilości poziomych linii (na przykład w postaci dekoltu w tak zwaną łódkę, kamizelki założonej na top, zakończenie bluzki), ponieważ w ten sposób odcinasz i skracasz swoją sylwetkę, a to nie wygląda dobrze. Dlatego tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie raczej prostych, klasycznych fasonów cygaretek czy rybaczek, ponieważ jest większa szansa, że nie będą one nas skracać optycznie.

Jakie buty należy ubierać do spodni ¾?

W przypadku takich spodni jak cygaretki, rybaczki czy spodnie typu boyfriend doskonale spisują się oczywiście szpilki, espadryle na platformach oraz koturny – to buty, które możemy spokojnie ubrać, bez zamartwiania się, że skrócą nam optycznie nogi. Jak założymy tego rodzaju buty do cygaretek lub dżinsów z podwiniętymi nogawkami to na pewno nasze nogi będą zgrabnie się prezentować, a my będziemy wyglądać modnie i stylowo. Dobrym pomysłem będzie na pewno zakup lakierowanych szpilek w odcieniu nude albo w kolorze beżowym, gdyż one doskonale wydłużają sylwetkę – a przecież oto nam właśnie chodzi, nie prawdaż?