Zmiana koloru włosów przez kobietę to zawsze duży krok i bardzo duże ryzyko, bo nigdy do końca nie wiemy jak będziemy się prezentować w nowych włosach. Oczywiście jest wiele odważnych Pań, które co i rusz zmieniają kolor włosów i eksperymentują z różnymi kolorami, nie możemy jednak zapominać o tym, że niestety, ale farbowaniu w dużej mierze niszczy nasze włosy. Nagła i radykalna zmiana koloru włosów to zawsze jest szok dla ich właścicielki, dlatego zanim zabierzesz się za farbowaniu swoich pięknych włosów po pierwsze zastanów się nad tym czy rzeczywiście chcesz to zrobić, czy warto to robić, a jeśli uznasz, że tak to dokładnie przemyśl w jaki sposób powinnaś zmienić kolor włosów, aby sobie nie zaszkodzić. Koniecznie powinnaś dowiedzieć się trochę więcej na temat zmiany koloru włosów, aby móc podjąć świadomą i dobrą decyzję, dotyczącej nowego koloru na Twojej głowie. W poniższym artykule znajdziesz kilka praktycznych porad, dotyczących zmiany koloru włosów. Zapraszam do lektury!

Farbowanie włosów na brąz lub rudy

Jeśli chcesz pofarbować swoje włosy na kolor brązowy lub rudy, a jesteś naturalną blondynką to koniecznie powinnaś poszukać dobrego fryzjera profesjonalisty, który doradzi Ci odpowiednią metodę koloryzacji oraz dobrą farbę. Musisz być świadom tego, że niestety, ale blondynka w czarnym odcieniu może wyglądać trochę nienaturalnie, dlatego warto się zastanowić nad ciemnym i zimnym odcieniem brązu lub czekoladowym brązem. Te kolory są podobne do czarnego, są bardzo efektowne, a co najważniejsze nie zniszczą Ci tak włosów. Jeśli zaś jesteś zdecydowana na rudy kolor to tutaj dobrym pomysłem będzie wybór odcieniu wpadającego w czerwień. Tutaj jednak musisz być ostrożna, ponieważ jest to kolor, który długo nie schodzi z włosów, więc będziesz prawdopodobnie zmuszona do zrobienia dekoloryzacji włosów. Poza tym nie będzie Ci łatwo potem wrócić do swoich blond włosów, będzie to możliwe jedynie za pomocą chemicznego odbarwiania, które nie jest dobre dla Twoich włosów. Powinnaś się także zastanowić nad jakimś dodatkowym zabiegiem, na przykład 3 tygodnie po farbowaniu udać się na zabieg odżywiając i wzmacniający strukturę włosa.

Zmiana koloru na blond!

To jeden z najbardziej radykalnych i inwazyjnych zabiegów, dlatego dobrze go przemyśl. Chodzi bowiem oto, że tuż przed zrobieniem zabiegu rozjaśniania przygotowuje się emulsje rozjaśniającą, która po zaaplikowaniu na włosy wpływa na melaniny, które są w korze. Jeśli chodzi o roztwory do rozjaśniania włosów to warto zastanowić się nad tonikami i logionami, ponieważ ich głównym składnikiem są wodne roztwory nadtlenku wodoru o stężeniu 3-6 procent. Pamiętaj, że takim roztwór pozwoli Ci rozjaśnić Twoje włosy jedynie o dwa tony.