Wiosna 2018 już się zaczęła, a to oznacza, że rozpoczął się nowy sezon i dobrze jest się zorientować, jakie kolory są modne oraz jak wyposażyć swoją garderobę. Wiosna to czas, kiedy wszystko kwitnie na zewnątrz i zmienia barwy – dlaczego by więc nie odświeżyć trochę swojej garderoby? Nadać jej więcej kolorów? Oczywiście dużo zależy od tego jaki posiadamy typ urody oraz jakie barwy i odcienie pasują do nas, ale w kolorach wiosny na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie! Wystarczy wyjrzeć przez okno i zobaczyć jak wiele odcieni i barw ma każdy kolor – nawet jeśli nie wyglądamy dobrze w jasnym zielonym to może ciemny oliwkowy jest kolorem, który nam pasuje? Dobrze jest próbować i eksperymentować, a prędzej czy później na pewno odnajdziemy swoje kolory. Nie zaszkodzi jednak dowiedzieć się jakie kolory będą modne w tym sezonie – może to właśnie będzie jedna barw, która jest nam przeznaczona?

Kto decyduje o tym, jakie kolory są modne w tym sezonie?

Moda ma swoje zasady oraz ich twórców. Za modne kolory w danym czasie odpowiada Pantone Color Institute. Istnieje ona od ponad 50 lat w Ameryce i jest liderem w swojej profesji. Działa to w ten sposób, że przedstawiciele instytutu uczęszczają na największe pokazy w różnych krajach świata, obserwują oni także trendy life stylowe, kulturalne oraz ruchy modowe. To oni są najlepiej poinformowani o tym co dzieje się w świecie High Fashion oraz jakie kolory cieszą się największym zainteresowaniem.

Poznaj najmodniejsze kolory tej wiosny!

Przede wszystkim wśród modnych kolorów w tym sezonie znajdą się dwa odcienie żółtego. Są nimi cytrusowy i mocno przenikliwy Lime Punch oraz intensywny, odważny oraz pełen energii kolo Meadowlark. Doskonale będą wyglądać jako dodatek do Twojej garderoby – milie widziane wszelkiego rodzaju torebki, paski, szaliki czy buty w tych kolorach. Poza tym kolorami, które będą rządzić tej wiosny będą także odcienie ciemnej, głębokiej czerwieni. Koniecznie zaopatrz się w tym sezonie w ubrania o kolorze Cherry Tomato. Ten pomidorowy odcień przykuwa uwagę, jest bardzo radosny oraz ciepły. Dla mniej odważnych doskonałą alternatywą będzie Chili Oil. Jest to kolor trochę bardziej stonowany oraz ciemniejszy, ale prezentujący się równie dobrze.

Postaw na żywe, intensywne, wyraźne kolory!

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia – łącznie z kolorami! W palecie Pantone znajdują się kolory nie tylko pastelowe oraz łagodne, ale także te mocno nasycone oraz bardzo intensywne. Ten sezon to czas na barwy pełne kontrastów oraz wyrazu. Nie ma miejscu na nudę i szare, przygnębiające kolory. Żywe oraz intensywne kolory tej wiosny – mają dodać nam energii oraz poprawić nam nasze samopoczucie oraz nasz wygląd!