Łydki to ta część ciała z którą ma problem wiele kobiet. W szczególności panie, które uprawiają dużo sportów mogą zmagać się z mankamentem dużych łydek. Dzieje się tak, dlatego, że łydki powiększają się, jeśli intensywnie jeździmy na rowerze, regularnie biegamy długie trasy czy też chodzimy na treningi, w których trenujemy mięśnie nóg. To naturalne, ponieważ mięśnie więcej ważą oraz szybko rosną. Problem dużych łydek dotyczy także kobiet z mniejszą lub większą nadwagą. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest próba naturalnego wyszczuplenia łydek, ale jeśli nie jest to możliwe w danym momencie to warto zastanowić się jak możemy chociaż optycznie wyszczuplić nasze łydki. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć to zapraszam Cię do lektury poniższego tekstu!

Chcesz wyszczuplić łydki? Ubierz szpilki!

Drogie Panie nic tak nie wyszczupla nóg i nie dodaje im lekkości jak buty na szpilkach. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie rodzaje szpilek będą wyszczuplać tą część naszych nóg. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą szpilki z klasycznym czubem w szpic. Pod żadnym pozorem nie powinno się zakładać czółenek, które mają zaokrąglony czub, podwyższoną cholewkę czy też paski wokół kostki lub biegnące przez środek buta – ubranie takich butów to będzie zabójstwo dla naszych nóg. Zamiast tego postaraj się do szpilek z klasycznym czubek ubrać spodnie lub rajstopy w kolorze butów – Twoje łydki wydadzą się wtedy o wiele szczuplejsze! Zasada jest taka, że im lepiej kolor butów będzie dopasowany do odcienia skóry tym korzystniej będziesz w nich wyglądać. Obecnie modne są szpilki „nudes” ponieważ doskonale dopasowują się do barwy Twojej skóry.

Co ubierać, aby wyszczuplić łydki?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby dobierać odpowiedni fason spodni do swojej sylwetki. Niestety, ale rurki nie są spodniami odpowiednimi dla kobiet o dużych łydkach, ponieważ tylko je bardziej podkreślają. W przypadku właścicielek dużych łydek powinno unikać się również obcisłych leginsów, bermudów, szortów, cygaretek oraz rybaczek. Aby wyszczuplić swoje łydki powinno się ubierać klasyczne, sprawdzone modele spodni z długimi, rozszerzanymi nogawkami. Warto pomyśleć także nad kupnem prostych, klasycznych, nieopinających łydek spodni lub bezkształtnych dzwonów. Dobrym pomysłem będzie także zakup eleganckich, miękko układających się spodni z podwyższoną talią i zaprasowaniem w kant, ponieważ doskonale optycznie wyszczuplają one łydki. W przypadku spódnic to warto postawić na takie, które są dopasowane i leżą blisko ciała. Zdecydowanie najlepiej wybiera takie, które mają kształt litery A. Pamiętaj, że im szersza u dołu spódnica tym lepiej dla Ciebie i Twojej sylwetki. Natomiast falujący wokół nóg materiał doda im odrobinę lekkości oraz sprawi, że staną się bardziej kobiece.

Co jeszcze wyszczupla łydki?

Tak jak i wszędzie, tak i tutaj warto postawić na klasyczną czerń, która optycznie wyszczupla. Staraj się ubierać ciemne lub czarne spodnie. Ponadto zadbaj o odpowiednio dopasowane rajstopy. Doskonale sprawdzą się tutaj rajstopy z wyraźnie zaznaczonym z tyłu szwem oraz takie w ukośne lub pionowe paski.