Bycie „puszystym” to wbrew pozorom nie koniec świata – obecnie coraz bardziej modne stają się modelki plus size, które reklamują ubrania dla pań o większych rozmiarach. Oczywiście ważne jest, aby nie dopuścić do stanu nadwagi, gdzie nasze zdrowie jest zagrożone, ale parę kilogramów w te lub wewte to problem, z którym jesteśmy w stanie sobie poradzić – na przykład poprzez zastosowanie kilku magicznych, stylistycznych trików w naszym ubiorze. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego co warto na siebie ubierać, aby wyglądać zgrabniej i atrakcyjniej. Zapraszam do lektury!

Dopasujmy odpowiedni rozmiar do naszej sylwetki!

Niestety, ale bardzo częsty problem pań plus size jest taki, że noszą one za duże ubrania, ponieważ chcą zakryć wszelkie fałdki i niedoskonałości. Zapominamy o tym, że kupując i nosząc zbyt duże ubrania tylko dodajemy sobie dodatkowych kilogramów. Rzecz jasna warto mieć w szafie chociaż jedną, luźniejszą tunikę, która nie będzie krępowała naszych ruchów i możemy ją ubrać na wakacjach – ale powinno to być jedno, maks dwa ubrania, a nie cała szafa. Bardzo ważne jest, aby przy kupnie sukienki zwrócić uwagę na jej fason i sprawdzić czy pasuje on do naszego typu sylwetki. Dlatego warto postawić na dobrze dopasowany do naszej figury rozmiar, a także wybrać fason ubrania, który zamaskuje nasze mankamenty oraz pokreśli nasze atuty.

Pora założyć pasiaka!

Wbrew pozorom puszyste osoby również mogą pozwolić sobie na wzorzyste materiały – ważne tylko jest, aby dobrać takie, które podkreślą nasze atuty, a nie takie który uwidocznią nasze mankamenty. Doskonałym oraz najbardziej popularnym wzorem, który polecany jest osobom plus size są tradycyjne, pionowe paski. Dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć się w koszule z takim wzorem, na pewno będziemy w niej dobrze wyglądać. Tutaj możemy eksperymentować zarówno z paskami grubszymi lub cienkimi, najważniejsze jest, aby były przede wszystkim pionowe. Niestety ale paski poziome nie będą na nas dobrze wyglądać i powinniśmy ich unikać. Dobrze będzie także zrezygnować ze wszelkiego rodzaju jaskrawych i odblaskowych deseni.

Jaki stanik dla rozmiaru plus size?

W tym wypadku musimy zadbać oto, aby nasz stanik posiadał głębokie miski, grubymi ramiączkami oraz wysokiej jakości odszyciami. Dobór odpowiedniego stanika jest tak istotny, dlatego, że uwydatni on nasze atuty oraz krągłości, ponadto podkreśli on talię i zrównoważy sylwetkę. Poza tym dobrze dobrany stanik prostuje naszą sylwetkę i sprawia, że wyglądamy korzystniej.