Podobno po czterdziestce zaczyna się druga młodość i na pewno coś w tym jest. To doskonały czas, aby zając się sobą i popracować nad swoim wyglądem. Wiek w żadnym stopniu nie powinien nam przeszkadzać w byciu ciągle modnym. Mało tego, im mamy więcej lat tym nasz styl powinien być bardziej gustowny oraz lepszy. Jeśli masz czterdzieści lat i chcesz wciąż wyglądać gustownie oraz stylowo, ale nie wiesz w co powinnaś zaopatrzyć swoją garderobą to zapraszam do lektury tego artykułu!

Jakie ubrania warto nosić po 40-stce?

Co ciekawe, panie po czterdziestce unikają noszenia dżinsów – a nie powinny! Myślenie, że nie wypada im nosić tego rodzaju spodni to wielki błąd. Ważne jednak jest, aby kupować dobrej jakości dżinsy, najlepiej te bawełniane jedynie z kilkuprocentową domieszką elastanu, a zrezygnować z cienkich modeli ze streczem. Jeśli uda Wam się znaleźć dobrze dopasowane do Was spodnie to spokojnie możecie chodzić w dżinsach nawet do sześćdziesiątki! Najważniejsze jest, abyście wy same czuły się dobrze w tym, co macie na sobie. Dużym plusem dżinsów jest to, że dobrze trzymają one naszą ciało i kształtują formę – w szczególności, jeśli nie posiadasz płaskiego brzucha dobrym rozwiązaniem będą spodnie z wyższym stanem, ponieważ chociaż trochę spłaszczą one Twój brzuch. Natomiast jeśli jesteś posiadaczką szczupłej figury to spokojnie możesz pozwolić sobie na kupno biodrówek.

Pora na kupno porządnej koszuli!

Do dżinsów doskonale prezentować się będzie ładna koszula. Bardzo ważne jest jednak, aby przywiązać większa uwagę do materiału z którego nasza koszula jest wykonana. Zadbajmy oto, aby była ona zrobiona z lekkiej bawełny lub z jedwabiu. Jeśli chodzi o kolor to warto postawić na błękitny, biały, zielony lub niebieski. Musimy także pamiętać, aby przed zakupem przymierzyć dokładnie naszą koszulę i sprawdzić, czy nie jest ona na nas za luźna lub za obcisła.

Do dżinsów i koszuli dołóż żakiet!

Koszula w połączeniu z dżinsami prezentuje się bardzo dobrze, ale do ideały brakuje nam jeszcze żakietu. Doskonale się będzie on wyglądał do czarnego topu i rurek – na pewno zabłyśniemy taką stylizacją na każdej imprezie lub wieczorze towarzyskim. Wbrew pozorom żakiet to jest element ubrania, który świetnie sprawdza się nie tylko w biurze, ale także w codziennej stylizacji. Jeśli chodzi o kolor żakietu to warto zdecydować się tutaj na czerń lub ciemny granat, ewentualnie ciemną zieleń. Powinniśmy zadbać także oto, aby nie był on za krótki i aby posiadał wąskie rękawy.