Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zima – niskie temperatury, ciemność i grube swetry. Siłą rzeczy będziemy musiały poświęcić więcej czasu na odpowiedni dobór stroju, który będzie zarówno wygodny, dopasowany do sytuacji oraz ciepły! Dzisiaj porozmawiamy o aktualnych trendach na sezon zimowy i wybierzemy z nich te najciekawsze. Przekonajmy się, że zima wcale nie musi być szara i nudna, bo kolorować życie możemy każdego dnia!

Kolory

Zaczynając właśnie od kolorów – w tym sezonie na pierwszym miejscu zostaną postawione mocne kolory! Łatwo to zauważyć przechodząc się po galeriach handlowych, gdzie na witrynach zwykle o tej porze roku królowały odcienie szarości, granaty i czernie, a teraz zrobiło się bardzo kolorowo. Kobiety coraz chętniej kupują płaszcze w kolorze musztardowym, fuksjowym lub czerwonym – a jeszcze nie tak dawno pozwalały sobie jedynie na dodatki w tych kolorach. Kolorowo zrobiło się także w sekcji obuwniczej, gdzie mamy dużo większy wybór kozaków i botków niż tylko brązowe/beżowe/czarne. To daje dużo możliwości i inspiracji, ale też pamiętajmy by nie popadać w przesadę i komponować uniwersalnie

Zwierzęce wzory

Kiedy wiosną na wybiegach sławnych projektantów zrobiło się tłoczno od zwierzęcych wzorów – cętków i pasków, było jasne, że jesienią i zimą kupimy dużo ubrań właśnie z takim motywem. Najwięcej zobaczymy ich na ulicach, czyli tzw. street wear – duże sieciówki wypuściły właśnie całe kolekcje tygrysich pasków i lamparcich cętek. Coraz chętniej imituje się także fakturę, a nie tylko wzór na materiałach. Póki co, zwierzęce wzory skradły koszule i bluzki, a także pojawiają się na spódnicach, rzadziej na spodniach.

Skóra

Nie moglibyśmy pominąć skóry, która w tym roku występuje w każdym kolorze. Co ciekawe, popularnością cieszą się żółte i czerwone skórzane spódnice i spodnie, a kilka lat temu z półek sklepowych schodziły jedynie czarne. Oczywiście polecamy sięganie po produkty ze skóry syntetycznej, nie tylko ze względu na niższą cenę, ale przede wszystkim na dobro środowiska. Ze skóry możemy już kupić nawet płaszcze zimowe, które są podszyte ocieplającym materiałem. Takiego rodzaju ubrania zaczęli kupować wszyscy, nie tylko motocykliści i miłośnicy ostrzejszej muzyki.

Sztuczne futra

Od ubrań ze skóry syntetycznej niedaleko już do sztucznych futer, które skradły kolekcje na zimę 2018! Możemy je kupić we wszystkich kolorach i modelach, a największą popularnością cieszą się futrzane bezrękawniki, w których jest cieplutko, a na dodatek wyglądają świetnie i do jeansów, i do eleganckich spodni (podobnie jak do trampek i do półbutów). Futerka można zakładać też na skórzane kurtki i jesienne bluzy, co wygląda ładnie i ciekawie.