Piękne zapachy przybierać mogą różną formę. Te najpopularniejsze to perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie. Do pachnideł zalicza się również mniej znane dezodoranty perfumowane. Przez niektórych nazywane są one tanimi perfumami. Tymczasem dezodorant to zupełnie co innego niż perfumy. Czym więc one są? Kiedy je stosować i czy są one bezpieczne?

Dezodoranty perfumowane to tanie perfumy?

Dezodoranty perfumowane często postrzegane są jako tanie perfumy. Wynika to z tego, że pochwalić mogą one się pięknym zapachem. Co więcej, zapach dezodorantu często jest taki sam jak perfum. Wynika to z tego, że wiele marek proponuje obydwa kosmetyki w ramach jednej linii zapachowej. Na taki zabieg zdecydowała się m.in. marka Beyonce, której produkty zamówić można na tagomago.pl/collections/beyonce i tutaj. Dostępne w drogerii propozycje są lekkie, kobiece i idealne na lato. Warto jednak pamiętać, że perfumowane dezodoranty Beyonce nie zastąpią tradycyjnych perfum. Mimo pięknego zapachu głównym zadaniem dezodorantów jest odświeżać i zapobiegać nadmiernemu poceniu się. Perfumy natomiast uzupełniają stylizacje, dodają elegancji i wyrażają charakter – są typowo ozdobnym kosmetykiem, ich zadaniem nie jest maskowanie nieprzyjemnego zapachu.

Jak używać dezodorantów zapachowych?

Dezodoranty również te zapachowe zostały stworzone, aby neutralizować przykre zapachy. Aplikuje się je pod pachy. Można też nakładać na tors, dekolt czy w inne newralgiczne miejsca. Ważne, aby stosować je na czystą i świeżą skórę. Nie powinno jednak używać się ich dopiero wtedy, gdy poczuje się, że zbyt mocno się spociło. Zapach perfumowanego dezodorantu zmieszany z potem nie tylko nie zahamuje wydzielania nieprzyjemnych woni, ale i je wzmocni.

Należy też zaznaczyć, że większość dezodorantów perfumowanych zawiera w swoim składzie alkohol. Oznacza to, że aplikowany bezpośrednio na wydepilowaną skórę, może wywołać podrażnienie. Należy więc tego unikać.

Dlaczego warto kupić dezodorant perfumowany?

Dezodoranty perfumeryjne zostały stworzone, aby uzupełnić perfumy. Podkreślają i intensyfikują ich zapach, a przez to pozwalają oszczędzać perfumy. Dezodorant perfumowany pozwala też utrwalić woń wody perfumowanej, toaletowej czy perfum. Dzięki temu, że zapach dezodorantu będzie utrzymywał się blisko skóry, w ciągu dnia nie będzie trzeba się dodatkowo skrapiać perfumami.

Dezodorant perfumowany warto też kupić, kiedy chce się przetestować zapach. Jest on o wiele tańszy niż standardowe perfumy, a także testery. Plusem dezodorantu zapachowego jest również to, że jest o wiele większy niż standardowe odlewki. Dzięki temu zapach można testować przez dłuższy czas, a przez to upewnić się, czy faktycznie nam odpowiada. Wszystkie te zalety dezodorantów perfumowanych sprawiają, że bez problemu można ich używać jako testerów. Dzięki temu ma się możliwość lepszego przetestowania aromatów niż przy sprawdzaniu ich na papierku czy nadgarstku. Jest to efektem tego, że wonie zupełnie inaczej pachną, wchodząc w kontakt ze skórą.