Oponka na brzuchu to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni – i to bez względu na wiek. Jest to bowiem newralgiczna partia ciała, na której bardzo szybko widoczny jest każdy nadprogramowy kilogram. Na szczęście z pomocą przychodzą wówczas medycyna estetyczna i nowoczesne zabiegi pozwalające redukować tkankę tłuszczową z okolic brzucha.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy można pozbyć się oponki z brzucha dzięki chirurgii plastycznej oraz ćwiczeniom,
  • jak się pozbyć oponki z brzucha dzięki zabiegowi Maximus,
  • jak pozbyć się oponki z brzucha dzięki zabiegowi Onda.

Na początek warto uświadomić sobie, że tkanka tłuszczowa gromadzi się w okolicach brzucha w zupełnie naturalny sposób – jej zadaniem jest bowiem ogrzewanie oraz ochrona narządów wewnętrznych. Z drugiej strony, bez wątpienia zdrowo i młodo wygląda szczupła sylwetka, pozbawiona fałdek tłuszczu wokół brzucha.

Jak pozbyć się oponki – chirurgia plastyczna czy ćwiczenia?

W opinii wielu osób usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha może odbywać się na dwa skrajne sposoby. Dla jednych najprostszym rozwiązaniem jest chirurgia plastyczna i zabieg liposukcji. Owszem, jest to z pewnością sprawdzona i skuteczna metoda modelowania sylwetki, ale zarazem dość inwazyjna i wymagająca długotrwałej rekonwalescencji.

Przeciwnicy ingerencji chirurgicznych podejmują z kolei walkę o wymarzoną sylwetkę poprzez różnego rodzaju ćwiczenia na oponkę. Oczywiście każda aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia, ale niestety okolice brzucha dość trudno wymodelować wyłącznie poprzez ćwiczenia, nawet regularne i prowadzone przez specjalistów.

Jako „złoty środek” w redukcji oponki na brzuchu można więc uznać zabiegi medycyny estetycznej – mniej inwazyjne niż operacje plastyczne, bardzo skuteczne, a zarazem dające efekty szybciej niż dieta i ćwiczenia. Wybór jest naprawdę szeroki – w klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie wykonuje się w tym zakresie m.in. zabiegi Maximus, Morpheus i Onda.

Jak pozbyć się oponki z brzucha – zabieg Maximus

Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów pozwalających m.in. na redukcję oponki na brzuchu jest Maximus. To jedyne na rynku urządzenie, które jednocześnie wpływa na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie, a jest to możliwe dzięki współdziałaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej (TriLipo RF) oraz dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA):

  • Urządzenie poprzez emitowaną falę radiową powoduje niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia, co natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracji organizmu. Fibroblasty zaczynają szybciej produkować kolagen, powstaje nowa tkanka, skóra ulega przebudowie, jest bardziej jędrna i elastyczna, wygląda na młodszą.
  • Energia emitowana przez urządzenie jednocześnie podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, przez co płynny tłuszcz zostaje uwolniony z komórek. Efekt termiczny przyśpiesza procesy naturalnego metabolizmu – tkanka tłuszczowa zostaje w naturalny sposób usunięta z organizmu.
  • Technologia TriLipo DMA wywołuje skurcze mięśni, przez co komórki tłuszczowe są wypychane do góry. Od zewnątrz działa na nie ciśnienie wytwarzane przez głowicę przyłożoną do powierzchni skóry, a efektem tego procesu jest drenaż tłuszczu.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6-8 w odstępach tygodnia.

Oponka na brzuchu – jak zlikwidować? Zabieg Onda

Skuteczność w redukcji oponki na brzuchu wykazuje także zabieg Onda – to urządzenie wykorzystuje właściwości zimnych mikrofal Coolwaves, które docierają do tkanki tłuszczowej, kumulują się w niej i uszkadzają ją, prowadząc do jej widocznej redukcji. Co ważne, około 20% emitowanej przez urządzenie energii pozostaje na granicy skóry, co pozwala na jednoczesne uzyskanie efektu jej ujędrnienia i uelastycznienia. Głowica wyposażona jest w system intensywnego chłodzenia, dzięki czemu w trakcie zabiegu pacjent odczuwa tylko ciepło. Zalecana seria to 3-4 zabiegi w odstępach czterech tygodni.