Medycyna estetyczna oferuje dziś bardzo szeroką gamę zabiegów wspomagających odchudzanie i modelowanie sylwetki. Nic nie zastąpi nam zdrowej diety i ruchu, ale efekty, jakie pomagają osiągnąć nowoczesne urządzenia i doświadczeni pracownicy gabinetów medycyny estetycznej, po prostu oszałamiają. Większość dostępnych na rynku procedur to zabiegi nieinwazyjne i niezagrażające naszemu zdrowiu, dzięki czemu każda z nas może bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Skuteczne działanie niskich temperatur

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest wymrażanie komórek tłuszczowych, czyli kriolipoliza. Ten skuteczny zbieg wykonywany jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej, jeśli szukasz pewnego miejsca na kriolipolizę w Krakowie, najlepszym wyborem będzie Gabinet Medistica Medycyna+Piękno. Zabieg tam wykonywany nie wymaga przerywania ciągłości skóry, co w znacznej mierze minimalizuje wszelkie efekty uboczne i idące wraz z nimi ryzyko. Procedura jest nieinwazyjna i w pełni bezpieczna, i co bardzo ważne dla osób aktywnych, nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podczas takiego zabiegu do ciała w problemowym dla nas miejscu przykładana jest głowica, która chłodzi tkankę tłuszczową, a zimno wpływa na nią uszkadzająco. W znacznym stopniu pozwala to na modelowanie danego miejsca i znaczny ubytek tkanki tłuszczowej. Niska temperatura powoduje powstawanie w kontrolowany sposób stanu zapalnego w tkankach tłuszczowych, a następnie pozbywanie się ich przez nasz organizm.

Jakie są przeciwwskazania?

Zastanawiasz się nad zbiegiem kriolipolizy? Sprawdź, czy jest to zabieg dla Ciebie i czy możesz z niego skorzystać. Wymrażanie tkanek tłuszczowych to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, istnieją jednak pewne przeciwwskazania zdrowotne. Zanim zatem umówisz się na zabieg, sprawdź, czy pewne okoliczności nie wykluczają Cię z grona potencjalnych klientów. Przede wszystkim kriolipolizy nie można stosować na rany, otarcia, tatuaże czy znamiona. Przeciwwskazaniami są także różnego rodzaju choroby skóry, jak bielactwo czy liszaj, alergie skórne, ale też ciąża, karmienie piersią, poważne choroby serca, nowotwory, a także cukrzyca. W celu ustalenia dokładnych predyspozycji konieczna jest konsultacja przed zabiegiem, którą zapewnia każdy odpowiedzialny i renomowany gabinet medycyny estetycznej. Jeśli po rozmowie z lekarzem okaże się, że nie ma przeciwwskazań natury medycznej, śmiało możesz umówić się na wizytę. Kriolipoliza jest doskonałym narzędziem do zwalczania tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, ud, bryczesów, ale także podbródka. Jeśli latami bezskutecznie walczysz z nagromadzaną tkanką tłuszczową na brzuchu, ten zabieg jest tym, czego potrzebujesz.

Zaufane miejsce na mapie Krakowia

Warto pamiętać, że jak w przypadku każdego zabiegu stosowanego na naszym ciele, ważne jest zachowanie wszystkich procedur i w pełni profesjonalne podejście osoby wykonującej czynność. Po dobraniu odpowiedniego dla naszego ciała planu terapii, możemy rozpocząć nasze wizyty, zazwyczaj docelowo będzie ich od trzech do sześciu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń w Gabinecie Medistica kriolipoliza kraków jest zabiegiem bezbolesnym, a jedyny dyskomfort może być związany z uczuciem zimna i mrowienia. W trakcie zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, a także siniaki. Po kilku dniach wszystko wróci do normy, a docelowo pełen efekt kriolipolizy będzie widoczny do 3 miesięcy po zabiegach.