Aby uzyskać efekt objętości tak naprawdę nie potrzeba nam suszarki, wałków czy loków. Dzięki dobrze dobranym preparatom można zdziałać cuda.

W taki szybki sposób można odnowić fryzurę nawet w biegu przed pójściem do pracy, czy w podróży czy nawet podczas nie spodziewanej randki.

Kilka porad na bujną fryzurę można wybrać którąś z nich:

tapirowanie: wystarczy oddzielić część włosów, którą chcesz powiększyć objętością. Wydziel z niej pasmo około 3-4 cm , unieś prostopadle do głowy i przeciągnij po nim grzebieniem w kierunku cebulek.  Najlepiej tapirować co drugie pasmo, a nie każde, aby nie przesadzić. Najlepiej zerkać do lusterka jaki efekt wychodzi. Najbardziej pod kontrolą trzeba mieć pasma włosów gdy mamy cienkie włosy. Aby efekt długo się utrzymywał , można blisko cebulek spryskać lakierem.

girl-202668_640puder dodający objętości: taki puder można kupić w każdej drogerii. Nie dużą ilość nabierz na palce i zanurz je na włosy i rozprowadź kosmetyk od ich nasady, ale jednocześnie lekko unosząc. Pod działaniem pudru włosy będą bardzo poddatne na układanie i łatwo będzie nadać fryzurze nowy kształt. Puder aplikuje się w miejsca w te co chcemy dużą objętość. Musimy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z częstym tego typu objętościami, ponieważ możemy zaszkodzić naszym włosom. Najlepiej sprawdzają się te pudry na włosach cienkich.

lakier: wystarczy pochylić głowę do dołu i od spodu spryskać włosy lakierem, najlepiej jak najbliżej cebule. Na chwilę odczekaj, aż kosmetyk wyschnie , podnieś do góry głowę i ułóż włosy palcami. Nie gładź zbytnio, aby efekt pozostał. Mogą mieć nawet niedoskonały nie ład, bo taka moda. Na sam koniec możesz lekko polakierować jeszcze włosy ale najlepiej w odległości około 20 cm od włosów.

Pamiętaj, że wystarczy tak naprawdę na samym czubku tylko podtapirować i już będą mieć znakomitą objętość.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments