Manicure hybrydowy to prawdziwy kosmetyczny hit. Usługę taką możemy wykonać w każdym gabinecie kosmetycznym, jednak z powodzeniem można wykonać ją samodzielnie. Potrzebny będzie zestaw lakierów hybrydowych, lampa UV i kilka innych produktów oraz odrobina wiedzy i chęci.

Hybrydy od kilku lat są najczęściej wykonywanym manicure wśród pań. Kobiety doceniają tę metodą, bowiem paznokcie wyglądają perfekcyjnie nawet przez kilka tygodni. Nie ma problemu odpryskującego lakieru, płytka jest utwardzona i można ją wydłużyć. Coraz więcej pań decyduje się na robienie takiego manicure samodzielnie. Szczególnie że nie jest to takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zestaw lakierów hybrydowych dobrej jakości, lampa i kilka innych artykułów, by móc sobie zrobić taki manicure, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Paznokcie hybrydowe – czego potrzebujemy, by móc je zrobić samodzielnie?

Jakie artykuły są niezbędne do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego? Podstawą jest dobra lampa UV. Warto zainwestować w taką, która szybko utwardza lakier, co jest dużą oszczędnością czasu. Do tego musimy zaopatrzyć się w zestaw lakierów hybrydowych, bazę oraz top. Przyda się także blok polerski, pilnik do paznokci, drewniany patyczek bądź kopytko, cleaner oraz waciki bezpyłowe. Mając to wszystko, z powodzeniem można przystąpić do działania!

Jak zrobić manicure?

W przypadku hybryd, tak samo jak w przypadku każdego innego manicure, należy przygotować płytkę. Pilniczkiem nadajemy kształt paznokciom, a blokiem polerskim dokładnie je matowimy. Później przemywamy je wacikiem bezpyłowym zamoczonym w odtłuszczaczu (cleanerze). Następnie nakładamy bazę i utwardzamy ją w lampie. Teraz w ruch idą wybrane lakiery hybrydowe. Aplikujemy cienkie warstwy i każdą z nich utwardzamy (to, ile ich będzie, zależy od koloru i krycia lakieru). Na koniec top, który również utwardzamy. Warto wybrać top no wipie, który nie wymaga później przemywania cleanerem, bowiem nie zostawia lepkiej warstwy depresyjnej. Jeśli chcemy użyć jakichś zdobień w postaci pyłku, stempli czy koralików, to aplikujemy je przed lub w trakcie nakładania topu.

Hybryd nie zdejmiemy tradycyjnym zmywaczem do paznokci. Chcąc usunąć manicure należy spiłować pilniczkiem lub frezarką wierzchnią część manicure i nałożyć na paznokieć wacik nasączony acetonem. Po około 15-20 minutach delikatnie usuwamy lakier, używając patyczka lub kopytka.

Zestaw lakierów hybrydowych – jaki wybrać?

Warto zwracać uwagę na jakość kupowanych lakierów hybrydowych. Obecnie jest ich na rynku całe mnóstwo, niestety wiele ma wątpliwą jakość. Nie mogą być bardzo rzadkie ani bardzo gęste, bowiem wówczas będą zalewały skórki oraz łatwiej się rozwarstwiały. W efekcie manicure nie będzie tak trwały, jak powinien. Dobrej jakości produkty oferuje Semilac, producent ma w swojej ofercie także pakiety startowe i prezentowe z lampą bądź bez niej. Wybierając zestaw lakierów hybrydowych, można je kupić w dużo niższej cenie niż w przypadku pojedynczych produktów.