Włosy przesuszone, zniszczone zregenerują najlepiej kompresy i serum w ampułkach. Dobrze dobrana dieta także pomoże. Po stosowaniu takich trików już po około 2-3 tygodniach włosy są piękniejsze. 

Serum w ampułce najszybciej można nałożyć na włosy i użyć, ponieważ gotową kupuje się w sklepie. Ampułka powinna zawierać kwas hialuronowy, keratynę i kolagen. Nałóż na włosy i przykryj głowę folią i ręcznikiem na 5 minut. Po upływie czasu zmyj letnią wodą. Taką ampułkę najlepiej stosować co 3 dni. Kuracja 6-12 ampułek pozwoli włosom powrócić do formy.

pobrany plikKompres regenerujący najlepiej wykonany z olejku rycynowego 2 łyżeczki , żółtkiem i łyżeczką soku z cytryny. Po wykonaniu kompresu nałóż go na mokre umyte włosy lub na same końce i nałóż na głowę i owiń folią. Po upływie około 20-30 minut spłucz i umyj je łagodnym szamponem. Najlepiej stosować takie kompresy raz w tygodniu najwyżej dwa razy.

Dieta zaś bogata w owoce, warzywa a mniej w produkty wysokoenergetyczne. Preparaty powinniśmy zjadać te co nam dają dużo witamin, aby włosy były piękne. Dodatkowo dużo produktów bogatych w cynk, żelazo i witaminy B. Dużo takich składników jest w szpinaku, brokułach, orzechach, roślinach strączkowych. pełnoziarnistym chlebie, kiełkach i rybach.

Na wypadające włosy najlepsze są witaminy  w postaci witamin do łykania. A ampułki do włosów stosować na wzrost włosa.

Delikatne włosy zaś wymagają dobrego nawilżenia i wzmocnienia. Ale najlepiej na nie stosować preparaty, które nie obciążają włosów. 

Nawilżenie za pomocą maski o lekkiej konsystencji. Najlepiej rozprowadzaj ją grzebieniem od końcówek do około 2 cm od nasady głowy. Trzymaj ja na głowie zależnie od potrzeby i czasu własnego od 3-15 minut. A następnie spłucz. Nie używaj masek, których się nie spłukuje, ponieważ o wiele bardziej obciążają włosy. Taką maskę stosuj raz w tygodniu.

Odżywienie mgiełką także jest dobrym pomysłem. Wiele produktów na naszym rynku mamy w postaci mgiełek nawet do włosów. Taki kosmetyk pielęgnuje nam włosy a także ułatwia pielęgnację włosów.Dzięki niej nie musisz używać dodatkowo pianki czy lotionu do układania włosów.

Wzmocnienie włosów farbowanych, podczas zimy często włosy rozchylają swoje łuski a od farbowania są bardziej narażone na uszkodzenia. Do tego typu włosów najlepiej stosować odżywkę chroniącą kolor lub maskę do tego typu włosów.