Tak naprawdę atutem każdej z nas są włosy. Nie ważne jest czy są krótkie, czy długie, ale aby wyglądały estetycznie i zadbane. Ale najważniejszym elementem jest dobrze dobrany kolor. Najlepiej nie wybierać go samemu a jednak sięgnąć po poradę specjalisty czyli fryzjera.

Większość z nas farbuje włosy. Mało Polek nie robi tego w ogóle. Jak nie w młodości to na starsze lata, gdy pokazują się siwe włosy. Często decydujemy się na samodzielne kombinacje kolorystyczne. Ale nie jest to dobry sposób, ponieważ często nam coś nie wychodzi i psujemy sobie tym humor i tracimy pieniążki i zdrowe włosy.
A gdy jednak zdecydujesz się pójść do fryzjera pamiętaj, że pierwsza powinna być konsultacja fryzjera na temat Twoich włosów. Przypomnij co ostatnio nakładałaś na włosy, co robiłaś i czego oczekujesz. Dzięki takim informacją na pewno będzie mogła stylistka dobrać odpowiedni kolor a Twoje marzenie o idealnym kolorze wreszcie się spełni.

hair-418265__180Warto pomyśleć o takiej wizycie w jakimś profesjonalnym salonie, wtedy będzie ta stylizacja i dobór koloru na pewno właściwa. Jeżeli decydujesz się na pójście do fryzjera raz na pół roku czy raz na rok to chyba zasługujesz na wygodną i miłą atmosferę podczas zabiegu. W takich lepszych salonach stosuje się super preparaty o super formule, które pokrywają idealnie włosy i ich nie niszczą. Niestety w zwykłym salonie fryzjerskim nie jest to takie do końca pewne, że tak będzie. Warto po takim zabiegu w lepszym salonie zapytać jaki odcień, jakiej marki był użyty do koloryzacji wtedy będziesz mogła co jakiś czas sama odświeżać kolor, aż do momentu gdy Ci się nie pojawi fantazja na jego zmianę na inny. Warto także zapytać fryzjera jakie preparaty warto używać do pielęgnacji Twoich włosów. Często takie firmy mają próbki, może jakąś gratis otrzymasz. Lub zapytaj o jakąś próbkę odpłatnie a następnie w domu wypróbuj i kup większą.

Dla włosów farbowanych warto także skusić się na zabieg poprawiający wygląd i żywotność włosa. Na przykład na regenerację czy użycie specjalnej ampułki. Takie jednorazowe pielęgnacje w salonie nie kosztują dużo a na pewno dadzą nam pewność, że nasze włosy są zadbane i piękne.