Wiele z was korzysta z basenów, wód termalnych w okresie letnim ale także zimowym. Ale warto pomyśleć w takim razie o dobrej pielęgnacji włosów w czasie i po skorzystaniu z wód w każdej porze roku.

Po pierwsze warto mieć włosy zabezpieczone czepkiem. Można wybrać z różnego materiału np. materialne, silikonowe lub gumowe. Najlepiej wybrać taki, który nam najbardziej pasuje. Ale z doświadczenia wiem, że gumowe są najmniej korzystne dla nas, ponieważ strasznie wyrywają włosy a i często i tak wnika czasem pod niego woda. Najlepiej dopasowuje się czepek silikonowy jest bardzo szczelny.

Przed zaczęciem pływania warto zabezpieczyć włosy. Można to zrobić za pomocą oliwki lub odżywki. Lepiej jest założyć dzięki temu czepek, ponieważ nie wyrywamy włosów a do dodatkowo chlor będzie mniej je niszczył. Włosy pod czepkiem najlepiej spiąć w koka lub kucyka. Ale pamiętajmy, aby było to upięcie płaskie, bo i tak zniszczymy.

 Po wyjściu z basenu czy wód termalnych należy umyć. Nie powinno się zostawiać chloru na włosach do wyschnięcia. Można przepłukać tylko włosy ale gdy użyjemy do zabezpieczenia włosów olejek to jednak przydałby się szampon. Najważniejsze jest to, aby dobrze, dużą ilością spłukać wody.

Nie zawsze na basenie  czy woda termalnych są odpowiednie suszarki. Warto mieć przy sobie swoją nawet taką mini. Ale czasem niestety nawet nie ma dużej ilości gniazdek na te suszarki, jak tak wiele osób odwiedza te miejsca. Pamiętaj, jednak że bliskość do domu lub słowa: „ahh zaraz przecież wsiądę do auta nic mi nie będzie” jest błędne!! Zawsze kończy się chorobą naszą organizmu, a także włosów i skóry głowy.

Dziewczyny, które farbują włosy na blond lub rozjaśniają je. A wybierają się kilka dni po farbowaniu to muszą uważać na włosy, ponieważ z blond mogą stać się nagle zielonkowate na bazie odczynu chloru. Wtedy należy chronić włosy wyjątkowo lepiej np. dwoma czepkami. 

Warto powtórzyć mycie głowy po powrocie do domu. Najlepiej jakimś delikatnym szamponem, może być nawet dla dzieci. Aby lepiej wypłukać chlor z naszych włosów.

young girl swims freestyle in the poolJeżeli mamy możliwość z korzystania z innych usług w miejscu którym jesteśmy np, sauna, spa. Warto przy okazji zrelaksować się i skorzystać z tych ofert.

W skrócie krok po kroku:

1. Zabezpieczenie włosów: olejkiem, maską, odzywką

2. Nasącz włosy pod prysznicem basenowym

3. Nałóż czepek, najbardziej wygodny dla Ciebie.

4. Dokładniej umyj włosy po wyjściu z basenu.

5. Wysusz je na basenie.

6. Umyj jeszcze raz włosy po powrocie do domu delikatnym szamponem.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments