Wiele z nas ma bardzo cienkie włosy. A każda z nas by chciała mieć większą ilość ich a w dodatku móc je ładnie uczesać i prezentować przed innymi. 

Wiele Kobiet myśli, że spowodowaniem gęstości włosów jest związane z pielęgnacją ich, a nie jest tak do końca. Za nasze włosy najbardziej odpowiadają geny nasze, więc jak mamy od dziecka cienkie włosy, będzie ciężko to zmienić. Ale można sobie trochę pomóc specjalną pielęgnacją no i specjalnymi preparatami. Jeżeli jednak kiedyś miałaś bujną fryzurę a teraz nie masz zbytnio włosów to znaczy, że wszystko jest do zrobienia.

Ale jak dbać , aby było lepiej? Otóż kilka porad, które powinno się stosować, aby było lepiej.

Pierwszą taką czynnością to należy zapobiegać wypadaniom włosom. Często mamy cienkie włosy a dodatkowo one jeszcze wypadają z jakiegoś powodu. Powodów jak wiemy, może być wiele, warto każdy ten powód wyeliminować, aby się cieszyć mniejszym wypadaniem i ładniejszymi włosami. Warto poczytać sobie na ten temat na naszym artykule poświęconym wypadaniu włosom.

lips-468915_640Następną czynnością jest wzmocnienie włosów od zewnątrz. Mowa tutaj o dobrej diecie i dobrze zbilansowanej. Ciężko jednak zadbać o sobie, a co dopiero o nasze włosy, wszyscy żyjemy raczej w będzie. Bardzo pomocnym preparatem jest suplement diety, który możemy kupić typowo do problemów z włosami. Z roku na rok coraz więcej pojawia się różnych preparatów w aptekach. Warto jednak poszukać takiego, który by odpowiadał indywidualnie do potrzeb. Warto jednak spróbować także olej z wiesiołka czy aminokwasy. A zaś dla osób mających wiecej czasu i lubiących medycynę naturalną polecam kurację drożdżami, a także skrzyp+ pokrzywa.

Krokiem następnym jest zadbanie o  skórę głowy. Dobrze nawilżona skóra głowy to podstawa do gęstych włosów. Można używać preparatów, wcierek lub olejów do tego celu. Najważniejsze, aby wszystko było wykonane z umiarem. Gotowe ścierki można kupić np: Jantar, Radical, Saponics, Seboradin, Vichy, Joanna Rzepa itp. Dobry jest także żel aloesowy, bardzo dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia, co wzmacnia włosy i ich cebulki.

Ostatnim krokiem do gęstych włosów to odpowiednia stylizacja. Na poprawę stanu włosów jednak, trzeba czekać sporo czasu, a do tego czasu dobrze je pielęgnować i stylizować. Zawsze można trochę optycznie powiększyć ilość włosów, ale należy to robić umiejętnie i nie zbytnio często. Najbardziej prostym sposobem jest zakręcenie włosów na szczotce lub lokówce. Można także pomyśleć o efektach pushap za pomocą środków stylizujących kupionych w sklepach. Pamiętaj jednak, gdy chcesz użyć lakieru lub pianki to nie dużą ilość, ponieważ one obciążają włosy i staję się one cienkie a nie geste.

Warto także suszyć takie włosy na szczotce i odbijać dobrze od nasady, wtedy będą one grubsze i ładniejsze. Więc tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszej pielęgnacji, czy będziemy mieć chociaż trochę gęstsze włosy niż są do tej pory z jakiegoś powodu. Niestety nic samo się nie stanie.