Włosy rozjaśnione  jak każde inne farbowane mogą być ładniejsze i ożywione, jeżeli tylko chcemy. Poprawna pielęgnacja, może uratować każde włosy nawet bardzo zniszczone. 

Zacznijmy od tego, że włosy rozjaśniane nigdy nie będą w takiej formie jak farbowane na ciemniejsze kolory. Ale z doświadczenia wiem, że jak ktoś zacznie farbować to już ciężko przestać.

Zacznijmy od mycia. Włosy takie powinno się myć delikatnym środkiem, np. Babydream czy Hipp z wersji dla dzieci lub do włosów rozjaśniających. Ważne jest to, aby nie przesuszał ten szampon włosów. Warto myć dwa razy włosy najpierw szamponem oczyszczającym a potem właściwym.

blond-487071_150Po kąpieli włosów warto pomyśleć o jakiś olejkach, ale na pewno nie kokosowym. Powinien być taki, aby nie przesuszał naszych włosów.Z doświadczenia wiem, że nie każdy olejek będzie dobry dla danej osoby, należy wypróbować kilka i obserwować swoje włosy, a potem używać tego prawidłowego. Uważać także należy przy wyborze olejku, ponieważ mogą niektóre przyciemnić włosy. Warto nakładać olej wraz z mgiełką lub maską na włosy.

Można także je odżywić jakimiś odżywkami, są na pewno pewniejsze niż oleje. Najlepiej sprawdzają się maski kupione w sklepach lub zrobione w domu własnym sposobami. Można także je pozostawić na włosach do 30 minutach maskę. Aby lepiej działała warto owinąć włosy folią lub czepkiem  a nawet ręcznikiem na ten czas. Dodatkowo można je nawilżać kwasem hialuronowym lub aloesem.

Włosy rozjaśnione potrzebują strasznie silikonów, to są bratnie nasze dusze dla naszych włosów. Warto jednak nie używać dodatków silikonu w szamponie a zaś w odżywce czy w masce.

Takie włosy najbardziej mają narażone końcówki po zabiegu. Warto je zabezpieczać specjalnymi olejkami lub gotowymi preparatami taki jak serum. No i takie włosy należy od czasu do czasu podciąć, chodź by z 2 cm.

Przy takich włosach należy jednak uważać na środki do stylizacji a także na ciepłe powietrze czyli suszarki, prostownice, lokówki. Ale także na alkohole w preparatach do stylizacji i pielęgnacji.