Włosy zniszczone powinno się pielęgnować i odnawiać etapami, aby były znów piękne. Bez tego możemy zapomnieć o pięknych, lśniących włosach. 

Pierwszym podstawowym elementem pielęgnacji włosów zniszczonych jest rezygnacja z zabiegów wszystkich, które je niszczyły czyli np. prostowanie, farbowanie, rozjaśnianie, trwała i inne podobne zabiegi, które niszczą strukturę włosa. Nie będzie to łatwe, ale zawsze do zrealizowania. Jeżeli farbujesz włosy od lat i musisz najlepiej po prostu używać farb na bazie naturalnych składników. Prostowanie włosów zamienić na szampony, które wygładzają włosy a zaś trwałe na lekkie loki na wałkach czy papilotach. Stopniowo, do wszystkiego można się przyzwyczaić.

girl-422333_640Następnym krokiem to obcięcie włosów tych bardzo zniszczonych czyli najczęściej to końce. Ale może być to różne zapotrzebowanie u każdej osoby z osobna. U jednych wystarczy podciąć 3 cm a u innych 5 cm czy nawet 10 cm. Ale długość także zależy od Ciebie, ponieważ we własnych włosach musisz się czuć dobrze, więc obetnij ile uważasz za stosowane.

Przy takich włosach najlepiej zrezygnować z ciepła. Zaczynając od ciepłej bardzo wody, podczas mycia włosów kończąc na lokówkach, prostownicach czy suszarki. Raz na tydzień myślę, że nie zaszkodzi ale bez przesady. A po myciu włosy niech same wyschną, będą na pewno zdrowsze.

Włosy myj najlepiej delikatnym szamponem na bazie składników np. do mycia głów dzieci. Od czasu do czasu można użyć czegoś mocniejszego dla wzmocnienia włosów. I nie myj takich włosów codziennie, tylko 2-3 razy w tygodniu, ponieważ mycie także męczy nasze włosy. Ale za to odżywiaj je dobrze odżywką, nawet nakładaj ją na 30 minut na włosy a potem zmywaj. Warto ją nakładać a potem owinąć włosy folią lub ubrać czepek lub ręcznik. Maski najlepiej używać bogate w składniki aktywne. Najbardziej pamiętaj o proteinach i składnikach nawilżających czyli np. miód, aloes, gliceryna, kwas hialuronowy. Najlepiej można kupić półprodukty i maskę i ją wzbogacać tymi półproduktami.

Oleje czy olejki także dobrze wpływają na nasze włosy, lecz pamiętaj, abyś ich używała najlepiej przed umyciem włosów. Najlepsze takie oleje będą takie jak: kokos, babassu, palmowy, masło kakaowe, shea czy mango , które dobrze wnikają w włosy. Jednak uważać należy na silikony, ponieważ raz sprzyjają nam a drugi raz szkodzą.

Włosy takie pielęgnuj delikatnie. Czesz je od końca po nasadę , najlepiej rozdzielając je na kilka części. Używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi pazurkami.

Pamiętaj o regularnym podcinaniu ich, aby rosły dalej zdrowe. Podcinać najlepiej jest je co 3-6 miesięcy wszystko zależy jak wam szybko rosną włosy.