Z jednej strony warto a z drugiej strony nie warto stosować olejku rycynowego. Ale przecież każdy preparat ma swoje wady i zalety, które najlepiej znać przed zastosowaniem, zwłaszcza gdy jest to preparat dosyć sławny. 

Bezpośrednio do włosów nie nadaje się ten olejek, ponieważ jest zbyt gęsty. Można ten olejek podgrzać lub go rozcieńczyć z innym olejkiem, aby móc go lepiej użyć na włosy. No ale potem z włosów ciężko go zmyć. No i bardzo przesuszają włosy takie olejki. Niestety wiele osób o tym nie wie i zamiast super olśniewających włosów mają po jakimś czasie suche i sianowate. Jednak stworzona dobra mieszanka z olejków różnego rodzaju i odpowiedniej ilości nie zaszkodzi włosom, tylko im pomoże. Jednak osoby mające włosy o barwie blond, powinny na ten olejek uważać, nawet w postaci mieszanek, ponieważ przyciemniają włosy.

young-422332_640

Powinien ten olej być stosowany przede wszystkim do olejowania skalpu. Ponieważ po nakładaniu na skórę głowy ma szanse wzmocnić cebulki i włosy a także je zgęstnić. Ale najlepiej nakładać lekko podgrzany i wymieszany z innym olejkiem. Podobnie jak w przypadku cery rycyna jest polecana dla osób z przetłuszczającym się skalpem. Używana systematycznie ma szansę nawet to przetłuszczanie zmniejszyć.

Można zabezpieczać nim końcówki również, ale nie sprawdza się praktycznie nawet w tym. Często wysusza końce a nie nawilża. Ale idealnie za to nadaje się do mieszania i tworzenia masek do włosów np. z dodatkiem żółtka, cytryny. Włosy dzięki temu stają się lśniące i odżywione. Ale stosować je możemy tylko przed myciem, ponieważ samą wodą by ciężko było ją zmyć.

Do innych super pomysłów na polepszenie wyglądu wykorzystuje się olejek do brwi i rzęs a nawet do twarzy. Ale to wszystko także należy z umiarem stosować. Bo jak wiemy nie jest ten olejek taki doskonały na wszystko jak by się nam wydawało.