Odmłodzenie może być nie tylko przez zabiegi pielęgnacyjne ale także przez modną fryzurę. Aby ująć sobie lat należy wybrać odpowiednie cięcie i na pewno uda się lekko odmłodzić.

Z biegiem lat nasza skra się zmienia i włosy też. Jest ich coraz mniej, wolniej rosną, wypadają, siwieją. Dodatkowo stają się sztywne, suche i trudno je ułożyć. Nasza teraźniejsza fryzura już nam nie odpowiada, znudziła się. Wtedy czas jest na zmiany!

Odnowę włosów należy zacząć od poprawy formy ich. Jest to możliwe, gdy dobrze dobierzemy kosmetyki. Warto zrezygnować z kosmetyków, które obciążają je czyli pianek, lakierów czy złych szamponów i odżywek. Zmień je na preparaty zmiękczające włosy, dodające im lekkości czyli odmładzające. Ale nawet takich środków do pielęgnacji trzeba używać minimalistycznie.

model-858755_640A można jednak pomyśleć  zmianie fryzury na inną.

Na krótko: Wygodna, praktyczna opcja, ponieważ nie trzeba dużo stylizacji. Wystarczy jedynie wysuszyć i układać palcami. A  jak mamy rzadkie to wystarczy unieś na piance okrągłą szczotką lub użyć pianki do modelowania. Do takiej fryzury warto mieć grzywkę ale jest ona czasem kłopotliwa. Dla odważnych Pań polecana jest fryzura na chłopczyce, jeżeli pasuje taka.

Średniej długości: Dobra propozycja dla Pań, którym ciężko rozstać się z dłuższymi włosami. Taka fryzura do ucha może być początkiem krótkiej fryzury.Włosy  powinny być lekko wycieniowane na końcach, aby nie wyglądała fryzura jak kask. Włosy modelując możesz unieść u nasady a wycieniowane włosy roztrzepać.

Do ramion: Super pomysł dla Pań, które lubią długie włosy, ale włosy nie powinny być przysiwiałe, matowe i bardzo rzadkie, bo wtedy nie wyglądają estetycznie. To wielkie wyzwanie dla Pań w dojrzałym wieku, aby je utrzymać w dobrej kondycji. Pasma takie najlepiej układa się na wałkach, ponieważ dodają im objętości a nie skracają ich.

Warto czasem coś zmienić, ale nie przesadzać, aby nadal wyglądać naturalnie i swojo.