Drugi podbródek to zmora każdej z nas. Jednak, są na to sposoby, dzięki którym zyskasz szyję łabędzia. 

Niestety często tłuszcz gromadzi się w szyi. Zastanawiasz się pewnie dlaczego? Bo to część najniżej położona twarzy. Z wiekiem twarz wiotczeje i tkanki miękkie obniżają się i widać go bardziej. Odchudzanie trochę w tym miejscu jest bardzo trudne. Nie jesteśmy jednak bezradne.

Domowe sposoby na drugi podbródek.

Jednym z sposobów na lepszy podbródek to trzymać pion i chodzić z brodą lekko uniesioną. Zasypiać nie na poduszce a zaś na specjalnym wałki albo płaskiej poduszce. Dodatkowo warto wmasowywać nawilżające i ujędrniające preparaty na szyję i dekolt. Jak mamy więc czasu to wykonaj także masaż szyi. Fajnym pomysłem są także ćwiczenia np. wysuwanie dolnej szczęki i napinanie mięśni przesuwając w prawo i w lewo lub chodzić z książką na głowie. Takie ćwiczenia wzmacniają skórę i działają super na podbródek.

Warto także pomyśleć o maskującej fryzurze. Włosy kręcone wycieniowane przy twarzy tak, aby pasma włosów były przy brodzie. Włosy proste cieniowane w kierunku ramion ku szyi.

flower-122708_640Sposoby w salonie kosmetycznym.

Zabiegi ujędrniające, napinające, mogą być one połączone z masażem. Takimi zabiegami mogą być:

Interceuticals: polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego za pomocą hiperbarycznego tlenu. Działa się nim za pomocą aplikatora. Rezultatem zabiegu jest wygładzanie cery, poprawa jędrności co zmniejsza widoczność drugiego podbródka. By utrzymać efekt, zaleca się około 5 zabiegów w odstępie czasu. Cena zabiegu około 400zł.

Thalgo Hialuronic marine ritual: polega na kuracji kwasem hialuronowym, z masażem stymulująco-przeciwzmarszczkowym, wykonywany po nałożeniu wypełniacza. Potem regenerujące dwie maski, które są od czoła do ust i od ust do obojczyków. Zabieg cały kończy się aplikacją kremów. Twarz, szyja i dekolt w rezultacie jest wzmocniona, wygładzona i wymodelowana. Cena około 250zł.

Sposoby w gabinecie lekarskim.

Metodą bardzo skuteczną na pozbycie się drugiego podbródka jest Slim-lipo inaczej laserowa lipoliza, która jest połączona z liposukcją. Jest potrzebna do tego konsultacja u specjalisty, który musi zdecydować czy nie ma przeciwwskazań. zabieg taki to szereg badań.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, który podaje się w kilku miejscach podbródka. Na skórze wykonuje się małe nacięcia i wprowadza się pod nią płyn znieczulający, który rozszerza tkankę tłuszczową. Jak znieczulenie zaczyna działać wprowadza się laser, który rozpuszcza się tkankę tłuszczową i przez nacięcia kaniulą odsysa się tłuszcz. Zabieg ten jest bezbolesny. Po takim zabiegu trzeba nosić przez 10 dni specjalne ubranko i brać przez 3 dni antybiotyk. Cena zabiegu około 4000zł.