Włosy z wiekiem stają się matowe i pozbawione blasku. Pojawia się coraz więcej włosów siwych. Warto wtedy wyrównać kolor i stosować kosmetyki przywracające blask.
Fryzura
Zrezygnuj z ciemnych i ostrych kolorów włosów, ponieważ podkreślają zmarszczki i szary kolor skóry. Im kolor bliższy natury, tym lepiej. Długoś włosów najlepsza będzie krótsza niż dłuższa. Długie włosy w tym wieku dodają lat nie ujmują. Maksymalna długość to lekko za ramiona. Najlepiej sprawdzają się asymetryczne fryzury, ponieważ odwracają uwagę zmarszczek. Jeżeli masz rzadkie włosy i chcesz dodać im objętości to warto używać grubej i okrągłej szczotki. Świetnie prezentują się też pogniecone fale. Wilgotne włosy spryskaj sprayem do stylizacji. Wysusz je, pokręć końce grubą lokówką, a potem rozczesz pasma palcami.
Pielęgnacja
Po czterdziestym roku życia warto wybierać się do fryzjera na zabiegi regenerujące. Najlepiej wykonywać je co 4-6 tygodni, po każdym farbowaniu włosów. Wszystko zaczyna się od pilingu wygładzającego powierzchnię włosów. Potem nakładana jest specjalna odżywka i ampułka nadająca blask. W domu zaś warto wykonywać zabiegi typu nakładania odżywek czy masek. Warto w domu mieć też płukankę octową, by włosy stały się piękne i lśniące. Taki preparat możesz też wykonać sama w domu. Wystarczy dodać do chłodnej wody 1-2 łyżki octu jabłkowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments