Co druga osoba ma problem z łupieżem. By pokonać tego wroga, trzeba z nim walczyć, ale jak? Otóż po przeczytaniu tego artykułu na pewno dasz radę z nim. 

Łupież powstaje, gdy naskórek złuszcza się zbyt intensywnie. Łupież jednak jest do pokonania. Będzie go lepiej zwalczyć, jak poznasz tajemnice częstych zadawanych pytań na jego temat.

Częste mycie włosów powoduje łupież?

Łuszczenie skóry głowy nie jest uzależnione od ilości mycia głowy. Jednak, gdy będziemy używać do tego złych środków pielęgnacyjnych to niestety wtedy włosy i skóra głowy będzie przesuszona, podrażniona i tworzyć będzie się łupież.

Stosowanie dużej ilości kosmetyków do stylizacji może spowodować łupież?

W efekcie końcowym tak, ponieważ kosmetyki podrażniają i wysuszają często skórę głowy. Powodem powstania łupieżu może być także częste farbowanie włosów, trwała ondulacja czy suszenie włosów ciepłym powietrzem. Warto zwrócić uwagę osobą używających dużo kosmetyków do stylizacji, na to, czy to łupież, czy pozostałości po preparatach. Duże płatki na włosach to raczej nie łupież.

Zwykłe szampony przeciwłupieżowe pomagają zwalczyć łupież? 

Zawsze warto spróbować, jednak tylko wtedy gdy skóra się delikatnie łuszczy. Takie szampony przeważnie zawierają olejki roślinne, które łagodnie działają na naszą skórę. Z silnym łuszczeniem skóry, mogą sobie nie poradzić. Od czasu do czasu warto jednak profilaktycznie myć głowę takim szamponem, jeżeli mamy skłonności do łupieżu.

Gdy szampon zwykły nie pomaga to jaki? 

Szampon na bazie leczniczych składników na pewno pomoże. Taki szampon kupisz w aptece, sklepach ziołowych. Nie można ich jednak stosować cały czas. Jeżeli już taki szampon nie pomaga, a skóra swędzi i problem narasta, warto wybrać się do dermatologa.

Rada!

Włosy myj nawet codziennie, ale używaj do tego dobrze dobranych kosmetyków do swojego typu włosów. Nie używaj suszarki, tylko daj włosom wyschnąć samoczynnie. Jak Ci się śpieszy, to używaj letniego strumienia powietrza.